05:35 27. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Välisuudised
lühendatud link
59 0 0

Saksamaa välisminister Heiko Maas nimetas Venemaad Euroopa julgeoleku aluseks — ilma koostööta Moskvaga ei ole Euroopal püsivale rahule lootust.

TALLINN, 18. juuli - Sputnik. Saksamaa välisminister Heiko Maas rääkis enne foorumit "Peterburi dialoog" Venemaa tähtsusest Euroopa julgeolekule. Välisministri sõnul on dialoog Venemaaga endiselt vajalik, sest "ilma Moskvata ei suuda me vastata maailmapoliitika kiireloomulistele küsimustele", tsiteerib Maasi RIA Novosti.

Järjekordne Vene-Saksa ühisfoorumi "Peterburi dialoog" täiskogu istung toimub 18.-19. juulil Saksamaal Königswinteris ja Bonnis. Kohtumisel oma Venemaa kolleegi Sergei Lavroviga kavatseb Saksamaa välisminister arutada Iraani tuumakokkulepet, vahetada arvamusi olukorra kohta Kagu-Ukrainas ning käsitleda relvastuskontrolli.

Heiko Maasi sõnul on Peterburi dialoogiplatvorm "oluline ühenduslüli meie ühiskondade vahel".

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et Saksamaa välisminister kutsus Euroopa Liitu üles loobuma konsensuse põhimõttest, et mitte olla Ameerika Ühendriikide kehtestatavate sanktsioonide tõttu "nagu küülikud boamao ees".

Saksamaa välisminister rääkis kriisist suhetes USA-ga >>

Samal ajal rõhutas Maas vajadust muuta Euroopa Liidu oluliste välispoliitiliste otsuste vastuvõtmise korda, kuna tema arvates soodustab praegune ühehäälsusel põhinev reglement pingete kasvu EL sees.

Venemaa ja Saksamaa kodanikuühiskondade foorum "Peterburi dialoog" asutati 2001. aastal Venemaa presidendi Vladimir Putini ja Saksamaa kantsleri Gerhard Schröderi algatusel ja patronaažil. Ürituse põhieesmärk oli ja on jätkuvalt luua usaldusväärne alus Vene-Saksa suhete arendamiseks, laiendades kahe riigi kodanikuühiskonna vahelist koostööd.

Samal teemal

Saksamaa hindas Euroopa ja Venemaa sõjalise kokkupõrke võimalikkust
Saksamaa välisminister "rõõmustas" Baltimaid ja Ukrainat "Vene toruga"
Küsitlus selgitas välja Saksamaa elanike suhtumise "vene ohusse"
Saksamaa endine kantsler Krimmi tunnustamisest Venemaa osana
Tagid:
Bonn, Peterburi, julgeolek, Euroopa, Venemaa, Heiko Maas, Saksamaa

Peamised teemad