21:00 27. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1025
  • RUB69.0442
Välisuudised
lühendatud link
Europarlamendi valimised - 2019 (48)
79 0 0

Euroopa Komisjoni uus juht Ursula von der Leyen kutsus üles säilitama Venemaa-vastased sanktsioonid. Nagu märkis raadio Sputnik saates politoloog Juri Svetov, võib taoline retoorika muutuda.

TALLINN, 21. juuli — Sputnik. Euroopa Komisjoni uus juht Ursula von der Leyen teatas "Venemaa-poolsest vaenulikust suhtumisest" ja vajadusest säilitada jõupositsioonilt lääne Venemaa-vastased sanktsioonid, kirjutab raadio Sputnik.

Von der Leyeni sõnul täiustavad Euroopa riigid ka "laimukampaaniate ja libauudistest toituvate ühismeediakampaaniate" paljastamist.

Seejuures ei lastud varem RTd ja Sputnikut "üleilmsele ajakirjandusvabaduse konverentsile" Londonis. Nagu Briti välisministeeriumi esindajad hiljem selgitasid, keelduti neid meediakanaleid akrediteerimast "nende aktiivse osalemise tõttu väärinfo levitamises". Kremlis kutsuti üritust kvaasikonverentsiks. 

Ursula von der Leyeni avaldust kommenteeris raadio Sputnik saates politoloog ja ajakirjanik Juri Svetov.

"Mind tema esinemise toon lihtsalt üllatas. See daam tunneb end nähtavasti ikka veel kaitseministrina. Kahju, et järgmine viisaastak algab Euroopa Liidus selliste sõnadega.

Kuid on veel ka selline praktiline kogemus: kui inimene hakkab tegelema reaalpoliitikaga, muutub toon pehmemaks.

Aga von der Leyen astub ametisse alles mõne kuu pärast, tal on võimalus mõista oma juhitava struktuuri arengutendentse... Jah, see kõik kurvastab meid, aga me peame jääma oma seisukohale. Me ei püüa Euroopa Liitu lõhkuda, vaid peame teda hoopis partneriks, kellega tuleb rääkida, seejuures oma huvisid silmas pidades. Seetõttu võtame need sõnad teadmiseks ja töötame edasi," ütles Juri Svetov.

Junckeri asemele: Ursula von der Leyen valiti Euroopa Komisjoni uueks juhiks >>

Krimm sai jälle Venemaa regiooniks pärast 2014. aasta märtsis korraldatud referendumit, millel enamik Krimmi vabariigi ja Sevastopoli valijaid hääletas Venemaa koosseisu astumise poolt. Nagu Venemaa president Vladimir Putin on rõhutanud, on Krimmi küsimus "lõplikult suletud". 

Teema:
Europarlamendi valimised - 2019 (48)

Samal teemal

Prantsusmaa tegi ettepaneku luua üleeuroopaline armee
Asi on tõsine: Angela Merkel "väristas" kogu Saksamaad
Yana Toom andis Euroopa Komisjoni juhi kandidaadile hinnangu
Lüüa massiga - Bundeswehr suureneb viie tuhande võrra
Tagid:
Sputnik, Venemaa, RT, Ursula von der Leyen, Euroopa Komisjon, EL

Peamised teemad