10:34 06. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1854
  • RUB86.3692
Välisuudised
lühendatud link
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
30 0 0

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova kommenteeris raadiosaates Kiievi kohtulahendit, millega pikendati taas portaali RIA Novosti Ukraina juhi Kirill Võšinski vahi all pidamise tähtaega.

TALLINN, 22. juuli — Sputnik. Kiievis toimunud kohtuistungil pikendati portaali RIA Novosti Ukraina juhi Kirill Võšinski vahi all pidamist 19. septembrini, teatas RIA Novosti

Kirill Võšinski vahistati 15. mail 2018 Kiievis.

Teda süüdistatakse isehakanud Donbassi vabariikide toetamises ja riigireetmises, mille eest võib ajakirjanikku ähvardada kuni-15 aastane vangistus.

Võšinski nimetas süüdistusi valeks ja manipuleerimiseks, märkides, et tema töötamise aja jooksul RIA Novosti Ukraina peatoimetajana ei olnud SBU (Ukraina julgeolekuteenistus – toim.) talle kunagi mingeid etteheiteid esitanud.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova kommenteeris raadiosaates Kiievis tehtud lahendit.

Moskvas toimus solidaarsusmeeleavaldus Kirill Võšinski toetuseks >>

"See on šokeeriv otsustus, mis tõmbab risti mistahes Kiievi kinnitustele sealses poliitikas osalevate inimeste soovist muuta riiki mingite Euroopa väärtuste suunas. Nad peaksid lõpetama Kirill Võšinski nimetamise süüdistatavaks ja nimetama teda lihtsalt Kiievi pantvangiks.

Ta juhtis tähelepanu sellele, et Kiievi kohus, pikendab ikka ja jälle peaaegu ilma aruteluta Kirill Võšinski vahi all pidamise tähtaega.

"Me näeme, kuidas hoolimata kohtuistungi edasilükkamisest kuuks või kaheks, toimuvad need iga kord tühjuses, ilma mingi sisulise aruteluta. Seetõttu on Kirill Võšinski terve mõistuse seisukohast pantvang, mitte kohtualune.

Need ei ole euroopalikud väärtused, see on barbaarsus. Ja just sellese kuristikku on Ukraina langemas,“ on Maria Zahharova veendunud.

Venemaa president Vladimir Putin on varem imetanud olukorda ennekuulmatuks, rõhutades, et Kirill Võšinski arreteeriti oma kutsetegevuse pärast. Võšinski kinnipidamisest alates on tema toetuseks välja astunud nii Ukraina kui ka välisriikide kolleegid.

Ukraina eksperiment peab tõestama riigi olemasolu või puudumist >>

Kevadel allkirjastasid enam kui 250 meedia esindajat Venemaalt ja teistest riikidest Ukraina presidendile Volodõmõr Zelenskõile tehtud üleskutse Võšinski vabastamiseks. Muret on väljendanud ka OSCE. Meediavabaduse organisatsiooni esindaja Arlem Dezir kutsus pärast Võšinski vahi all pidamise teist pikendamist Kiievit üles teda vabastama.

Teema:
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)

Samal teemal

Kirill Võšinski: on olemas Kiievi selge suunis mind vangis pidada
Kirill Võšinski rääkis SBU valeväidetest
Venemaa ajakirjanikud pöördusid Võšinski vabastamiseks Zelenski poole
Gasparjan: kohtunike hämmastav vabandus Võšinski kohtuasja edasilükkamiseks
Tagid:
Maria Zahharova, pantvang, pikendamine, vahistamine, kohus, Kirill Võšinski, Ukraina

Peamised teemad