02:38 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Välisuudised
lühendatud link
8730

Valgevene president Aleksandr Lukašenka kutsus Euroopa Liitu üles aitama Ukrainat - "ühist õnnetust", mille eest vastutus lasub Euroopal.

TALLINN, 23. juuli — Sputnik. Valgevene president Aleksandr Lukašenka usub, et tänane Ukraina on "õnnetus" mitte ainult tema riigi, vaid ka kogu Euroopa Liidu jaoks. Valgevene riigipea tegi sellise avalduse kohtumisel Andrea Victoriniga - EL esindajaga Minskis.

"Meil on teiega ühine probleem, võiks öelda, "õnnetus" - Ukraina," tsiteerib Lukašenka sõnu Valgevene presidendi administratsiooni pressiteenistus

Vestluses Euroopa Liidu esindajaga märkis Valgevene riigipea samuti, et tunneb väga hästi Ukraina rahvast ja teab, mis toimub Ukrainas praegu, "see rahvas ei ole seda ära teeninud". Vestluse jätkudes avaldas Aleksandr Lukašenka lootust, et EL aitab olukorda Ukrainas stabiliseerida.

Ta tuletas meelde, et vastutus Ukrainas toimuva eest lasub just Euroopa Liidul, sest omal ajal "pakkus too talle alternatiivi - läheneda Euroopale."

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et 2014. aastal toimus Ukrainas põhiseadusevastane riigipööre, mida toetasid aktiivselt Ameerika Ühendriigid ja Euroopa Liit. Pärast seadusliku presidendi Viktor Janukovitši kukutamist tulid riigis võimule jõud, mis viisid Ukraina Krimmi kaotamise ja kodusõjani. Seejuures panid Kiiev ja tema lääneliitlased kogu vastutuse juhtunu eest Venemaale.

Lukašenka tegi Euroopale ettepaneku uue poliitilise strateegia väljatöötamiseks >>

Moskva omakorda on korduvalt rõhutanud selliste süüdistuste absurdsust ja tuletanud meelde, et Euroopa ja Ameerika poliitikud esinesid "Maidani" tribüünilt, kutsudes üles tollal kehtinud võimu kukutama.

Samal teemal

Maailmapanga hinnang Ukraina vaesusele: "Sünge tulevik"
Ukraina tegi Venemaale ettepaneku gaasi kohta
Ukraina endine minister mõistis, et EL hävitab riiki
Zelenskile pole vaja "aega anda": Ukrainal pole seda enam
Tagid:
USA, Maidan, Euroopa Liit, Ukraina, president, Valgevene

Peamised teemad