04:39 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Välisuudised
lühendatud link
Ukraina Ülemraada valimised (6)
50 0 0

Ülemraada koosseis on teatavaks saanud – Ukraina Keskvalimiskomisjon on kõik valimisprotokollid läbi vaadanud ja avalikustas riigi parlamendivalimiste lõplikud tulemused.

TALLINN, 26. juuli — Sputnik. Pärast kõigi häälte kokkulugemist on esikohal president Volodõmõr Zekenskõi partei Rahva Teener, mida toetas 32,16% valijaskonnast, teatatakse Ukraina Keskvalimiskomisjoni veebilehel.

Teisel kohal on Juri Boiko Opositsiooniline Platvorm – Elu Eest, mis kogus 13,05% häältest ning kolmandal endise peaministri Julija Tõmošenko Batkõvštšina 8,18 protsendiga.

Президент Украины Владимир Зеленский выступает в штабе партии Слуга Народа
© Sputnik / Стрингер
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi partei Rahva Teener valimisstaabis kõnet pidamas

Viieprotsendilise valimiskünnise suutsid ületada ning Ülemraadasse pääseda veel kaks parteid – endise presidendi Petro Porošenko Euroopa Solidaarsus (8,10%) ja muusik Svjatoslav Vakartšuki Hääl (5,82%).

Raada uus koosseis

Parteiliste nimekirjade alusel toimunud hääletustulemuste kohaselt on suurim kohtade arv – 124 – parlamendis parteil Rahva Teener, suure vahemaaga järgnevad talle Opositsiooniline Platvorm – Elu Eest (37 kohta) ka Üleukrainaline Ühendus Isamaa Batkõvštšina (24 kohta).

 

Raada koosseis

Ühemandaadiliste ringkondade hääletustulemustes võitis samuti partei Rahva Teener (130 kohta), teise koha hõivavad üksikkandidaadid (46 kohta) ja kolmandat kohta jagavad Opositsiooniline Platvorm – Elu Eest ning Opositsiooniblokk (kummalgi parteil 6 kohta).

Niisiis on Ukraina parlamendi uues koosseisus ühtekokku kõige enam saadikukohti president Volodõmõr Zelenskõi parteil Rahva Teener (254 kohta), teisel kohal on üksikkandidaadid (46 kohta) ja kolmandal Opositsiooniline Platvorm – Elu Eest (43 kohta).

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, toimusid tänavu 21. juulil Ukraina Ülemraada saadikute ennetähtaegsed valimised. Valimisaktiivsus oli sel aastal 49,2%, mida on 3,22% võrra vähem kui eelmistel, 2014. aastal toimunud valimistel.

Valimised kulgesid arvukate rikkumiste tähe all, neist ei saanud osa võtta Venemaal, Donetski ja Luganski Rahvavabariigis viibivad Ukraina kodanikud, kuid Keskvalimiskomisjon tunnistas valimised toimunuks.

Eestis elavad Ukraina kaasmaalased hääletasid Tallinnas Ukraina saatkonnas avatud valimisjaoskonnas.

Keskvalimiskomisjoni andmetel andis valdav osa Eestis elavaid ukrainlasi – 38,8% valijaist - oma hääle Opositsioonilse Platvormi poolt. Rahva Teener oli teisel kohal (22.11%) ja Euroopa Solidaarsus sai Eestis 14,04% häältest. Partei Hääl suutis koguda 10,15%. Ülejäänud poliitilised jõud pälvisid Eestis valijahääli alla 5%.

Teema:
Ukraina Ülemraada valimised (6)

Samal teemal

Ukraina Ülemraada valimised
Tagid:
poliitika, Volodõmõr Zelenskõi, valimised, Ukraina Ülemraada, Ukraina

Peamised teemad