05:28 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
78 0 0

Vastuseks juba teisele Ameerika presidendi lepitustotsivale avaldusele suhete parandamiseks Venemaaga pöörati Moskvas tähelepanu sellele, et Donald Trumpi sõnad on sageli vastuolus tema administratsiooni tegevusega.

TALLINN, 28. juuli - Sputnik. USA presidendi Donald Trumpi värske avaldus suhete kohta Venemaaga ei olnud Moskvale mingiks sensatsiooniks, sest Moskva usub endiselt tegudesse ja mitte sõnadesse, teatab RIA Novosti.

Häbipost demokraatidele

Valge Maja peremees tegi uue avalduse kehvade suhete kohta Venemaaga. Donald Trumpi sõnul oli see eriprokuröri Robert Muelleri poolt läbi viidud uurimise tagajärg ja Ameerika Ühendriikidel ei ole põhjust Moskvaga tülitseda.

Президент США Дональд Трамп во время выступления на мероприятии организации Turning Point в Вашингтоне
© AP Photo / Alex Brandon
Donald Trump

Puškov: Trump oleks nagu oma administratsioonist eraldiseisev

Venemaa Föderatsiooninõukogu liige Aleksei Puškov reageeris USA presidendi Donald Trumpi uuele avaldusele. Senaatori sõnul tundub Valge Maja peremehe avaldus Venemaa-vastase poliitika taustal paradoksaalne. 

Председатель комиссии Совета Федерации РФ по информационной политике Алексей Пушков
© Sputnik / Нина Зотина
Aleksei Puškov

Kauboimeetodid Venemaa suhtes ei toimi

Vaatamata tunnistusele, et põhjused halbadeks suheteks Moskvaga puuduvad, kordab Trump ikka ja jälle, et enne teda ei ole mitte keegi rakendanud Venemaa suhtes nii karme meetmeid kui tema, sealhulgas arvukad sanktsioonid ja diplomaatide massiline väljasaatmine.

Moskvas kritiseeriti Ameerika uut Venevastast programmi

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et 2. augustil kavatseb USA loobuda keskmise ja lühimaa tegevusraadiusega rakettide hävitamise lepingust, kuid seni puudub Valge Maja ametlik seisukoht teise strateegilise stabiilsuse alase põhidokumendi - strateegilise ründelepingu New START (Strategic Arms Reduction Treaty, venekeelse lühendi kaudu tuntud kui: СНВ-III, SNV-III) kohta. Olgu märgitud, et lepingu tähtaeg lõpeb 2021. aasta alguses.

Venemaa "hoiab püssirohu kuivana": Riigiduuma võttis vastu INF leppe peatamise seaduse >>

Lisaks avaldavad Ameerika Ühendriigid aktiivset survet erinevatele riikidele, ärgitades neid loobuma Vene relvade ostmisest. Türgi jäeti Venemaalt õhukaitsesüsteemi S-400 ostu eest või hoopis(?) pärast hävituslennukite F-35 programmist välja. Lisaks ähvardavad Türgit veel Ameerika poolsed sanktsioonid. Ikka S-400 ostu eest Venemaalt.

Washington on ka aktiivselt vastu Nord Stream 2 torujuhtme ehitamisele, ähvardades oma Euroopa liitlasi, sundides neid sõna otseses mõttes ostma USAst kallist vedelgaasi, odava Venemaa torugaasi asemel.

Poisid, ma ei tea üksikasju, kuid Venemaa on kindlasti süüdi

Eriprokurör Robert Mueller uuris "Venemaa valimistesse sekkumise" asjaolusid, kuid Moskva eitab valimistesse sekkumist üleüldse. Pärast uurimise lõppu kinnitas prokurör süüdistusi. Samal ajal ei leidnud ta tõendeid Trumpi ja Venemaa vahelise "vandenõu" kohta, mille olemasolu on eitanud nii Kreml kui Valge Maja. 

Роберт Мюллер
© AP Photo / Evan Vucci
Robert Mueller

Sel nädalal andis Mueller Kongressis üksikasjaliku tunnistuse, vastates parlamendiliikmete küsimustele. See põhjustas aga vabariiklaste poolset naeruvääristamist. Endine eriprokurör ei teadnud alati täpselt, mis raportis kirjas oli, palus pidevalt küsimusi täpsustada ja üldiselt tundus, et eriprokurör tundis ennast ebakindlana.

Samal teemal

NATO peasekretär nimetas Venemaad "vastutavaks" INF päästmise eest
Kellele INF-leping ei kehti: USA valmistub keelatud rakette katsetama
Türgi teatas, et Venemaa õhutõrjekompleksid S-400 on juba ostetud
Nõnda siis: Mueller sulges "Venemaa toimiku" ja rahu majas
Ankara sai S-400: Lääs on šokis, Moskva rahu ise
Russiagate: eriprokurör Mueller on muutumas superkangelasest superkurjamiks
Tagid:
Dmitri Puškov, Robert Mueller, Venemaa, kahepoolsed suhted, president, USA

Peamised teemad