07:18 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Välisuudised
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
7422

Venemaa senaator Aleksei Puškov kommenteeris Kiievi järjekordset katset pinnal hoida Krimmi teemat, mis Euroopas on päevakorrast maha võetud.

TALLINN, 29. juuli — Sputnik. Venemaa Föderatsiooninõukogu teabepoliitika komisjoni esimees Aleksei Puškov tunnistas, et Krimmi teema enam Euroopat ei huvita. Senatisaadik ütles nii, kommenteerides Kiievi protesteerimist Venemaa peaministri Dmitri Medvedevi Krimmi-külastuse vastu.

Tšehhi president Euroopa suhtumisest Krimmi: Ukrainal pole pääsu >>

"Medvedevi Krimmi-reisi vastu protesti avaldades üritab Kiiev Krimmi kuuluvuse teemat "pinnal hoida". Tegelikult on see teema juba päevakorrast maas – Euroopas võetakse Krimmi kuulumist Venemaa koosseisu juba endastmõistetavana ning selle tõsiasja juriidiline mittetunnistamine ei muuda absoluutselt mitte midagi," kirjutas Puškov Twitteris.

Ukraina välisministeerium on avaldanud oma protesti Venemaa valitsusjuhi Dmitri Medvedevi Krimmi-külastuse vastu. Kiievis arvatakse, et enne poolsaarele sõitmist pidanuks Venemaa peaminister kooskõlastama oma visiidi Ukraina poolega.

"Kõnealune visiit toimub korduvatest Ukraina-poolsetest hoiatustest hoolimata," teatati Ukraina välisministeeriumist.

Teatavasti saabus Venemaa peaminister Dmitri Medvedev 28. juulil Sevastopolisse, kus ta osales Venemaa mereväelaevastiku päevale pühendatud pidustustel.

Krimmis veedab Medvedev ka 29. juuli – plaanis on kohtumised Krimmi juhi Sergei Aksjonovi ja Sevastopoli kuberneri kohusetäitja Mihhail Razvozžajeviga. Lisaks sellele, nagu teatab RIA Novosti, peab Venemaa valitsusjuht nõupidamise Krimmi poolsaarel riiklike projektide elluviimise küsimustes.

Председатель правительства РФ Дмитрий Медведев перед началом парада кораблей в Севастополе
© Sputnik / Екатерина Штукина
Venemaa valitsusjuht Dmitri Medvedev enne laevade paraadi algust Sevastopolis

Krimmi Vabariik läks Venemaa Föderatsiooni koosseisu 2014. aasta kevadel pärast Kiievis toimunud põhiseadusevastast riigipööret. Krimlaste püüdlus liituda Venemaaga sai kinnituse rahvahääletusel, kus Venemaaga ühinemise poolt hääletas 96,77% Krimmi Vabariigi valijaskonnast ja 95,6% Sevastopoli elanikest.

Krimm Venemaa koosseisus >>

Kõiki Ukraina võimude ja mitmete lääneriikide järgnevaid katsed algatada väitlust poolsaare kuuluvuse üle on Moskvas ignoreeritud. Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul on see küsimus Venemaa jaoks igaveseks lukku pandud.

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimm Venemaa koosseisus
Tagid:
Dmitri Medvedev, Aleksei Puškov, Venemaa, Ukraina, Krimm

Peamised teemad