21:31 28. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Välisuudised
lühendatud link
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
8510

USA kaitseministeerium tellis uuringu Venemaa põhjapiirkondadest, mis on üks Pentagoni prioriteete. Sõjandusekspert kommenteeris, miks ta seda teeb ja millised järeldused teeb sellest Venemaa.

TALLINN, 1. august — Sputnik. USA-d huvitab olukord Põhjapolaarjoone-tagustel turgudel - Pentagoni logistikaagentuur otsib ettevõtteid, kes teeksid seal piirkonnas uuringuid ja esitaksid Pentagonile ettekanded, teatab RT viitega ametkonna dokumentidele. 

Uurimist vajavateks piirkondadeks on Kolgujevi saar, Jamali-Neenetsi autonoomne ringkond, Murmanski oblast, Severnaja Zemlja saarestik, Saha (Jakuutia) Vabariik ja Novosibirski saared. Lisaks Venemaa territooriumidele ollakse huvitatud ka uuringutest Gröönimaa, Alaska, Kanada, Norra, Rootsi, Islandi ja Soome kohta.

Ametkonda huvitab, kust tarnitakse nendesse piirkondadesse pudelivett, toitu, rõivaid, naftatooteid ja ravimeid ning kas seal on loodusvarasid. Lisaks peavad töövõtjad koostama loetelu seal piirkondades sagedamini kasutatavatest sadamatest, maanteedest, raudteeühendustest ja lennujaamadest koos nende objektide andemetega.

Ajakirja Natsionalnaja Oborona (Riigikaitse – toim.) peatoimetaja ja sõjandusekspert Igor Korotšenko ütles raadios Sputnik, et USA huvi selle piirkonna vastu pole saladus.

"See on võimaliku sõjategevuse teatri uuring. USA peab Venemaad tõenäoliseks vastaseks relvastatud konfliktis ja sõjaliste operatsioonide teater Arktikas saab olema üks olulisemaid. Selles mõttes on USA jõupingutused Venemaa võimekuse uurimiseks ja Venemaa põhjapiirkondade taristuprobleemide analüüsimiseks USA sõjaväe üks olulisi prioriteete," ütles Igor Korotšenko.

Tema sõnul on Venemaal, millega vastata. "Meie (Venemaa – toim.) Arktika baase arendatakse aktiivselt, Arktikasse paigutatakse uusi väegrupeeringuid ja relvastust. Selle süsteemi üks olulisemaid komponente on õhutõrje. 

Ambitsioonid Arktikas ehk miks Hiina ehitab jäälõhkujaid >>

Just Venemaa Arktika õhutõrje tagamise vajadusteks on välja töötatud ja relvastusse võetud raketisüsteem Tor-M2DT. See on välja töötatud spetsiaalselt kasutamiseks karmides arktilistes tingimustes. Seetõttu on meie vastus Pentagoni uuringutele eelkõige õhutõrje võimekuse tugevdamine.

Arvestades, et piirkonnas saavad olema lahingpatrulle läbi viivad Ameerika Ühendriikide mitmeotstarbelised tuumaallveelaevad, kaasatakse potentsiaalsesse sõjategevusse ilmselt ka muud ülitäpset relvastust. Seetõttu on meie jaoks peamine õhutõrje," ütles Igor Korotšenko.

Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)

Samal teemal

Venemaa toetab Arktika probleemide lahendamist konstruktiivse dialoogi abil
ÜRO-s määrati kindlaks suhtumine Venemaa taotlusse Arktika mandrilava laiendamiseks
Arktika: eelis või oht - miks on Põhja meretee USA-le ohtlik
Havi käsul, Ukraina soovil, saagu Arktika Ukraina valduseks
Tagid:
Venemaa, uuring, hange, Arktika, USA huvid

Peamised teemad