18:47 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
MH17 katastroof (29)
7710

Hollandi keeldumine võtta juurdlusmaterjalide juurde Saksa edadetektiivi Josef Reschi andmed Malaisia reisilennu ​​MH17 huku kohta kinnitab Venemaa senist seisukohta ühise uurimisgrupi (JIT) läbiviidava uurimise suhtes, teatas Haagis asuv Venemaa saatkond

TALLINN, 1. august — Sputnik. Venemaa Hollandi suursaatkond teatas kommenteeris RIA Novostile: "Meie seisukoht Hollandi prokuratuuri juhtimisel tegutseva ühise uurimisrühma juurdluse erapoolikuse, sõltumatuse ja professionaalsuse osas on hästi teada. Selles pole toimunud mingeid muudatusi." 

Juuli keskel ütles Venemaa suursaadik Hollandis Aleksander Šulgin RIA Novostile, et Moskva ja Amsterdami suhetes Boeingi hukkumise uurimisel "pole võrdset ja ühetaolist suhtumist ja seda ei ole ka oodata". Taoline kallutatus uurimistoimingutes lähtub jätkuvalt eesmärgist "leida MH17 hukus poliitiliselt sobivad süüdlased.

Samal ajal rõhutas Šulgin, et kohus lennukiõnnetuse süüdlaste üle "peaks olema sõltumatu ja erapooletu, võtma arvesse kõiki asjaolusid ja versioone, mitte ainult seda, mille süüdistus otsusetegijatele ette söödab".

Tõde Boeingist Donbassi kohal: Lääne võitlus tegelikkuse vastu >>

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Holland on seni keeldunud aktsepteerimast Saksa dokumentaalfilmis kaudu esitatud andmeid MH17 huku kohta. Raadio Sputnik eetris konstateeris Venemaa presidendi juures asuva majanduse ja avaliku halduse akadeemia dotsent Kira Sazonova, et Hollandi prokuratuuri positsioon on endiselt ühepoolne ega arvesta "õnnetuse" kõiki asjaolusid.

Hiljuti ütles Resch RIA Novostile, et ta üritas Hollandile edastada MH17 katastroofi kohta uusi materjale, mida komisjon seni ei ole arvestanud. Seejuures esitas Resch tingimuse, et tõendid esitatakse ja antakse üle rahvusvahelise meedia juuresolekul. Eradetektiivi pakkumine lükati tagasi.

Hollandi ajakirjanik paljastas Läänele ebamugavad üksikasjad MH17 juhtumis >>

Resch lisas, et tema esitatud tingimus on seotud kartusega oma elu pärast, kuna teda on uurimisega seoses korduvalt ähvardatud.

Eraviisiline uurimine

Ettevõtte Wifka veebisaidil avaldatud teabe kohaselt on detektiiv uurinud MN17 katastroofi juba 2014. aastast. Klient, kelle nime Resch lepingutingimuste tõttu ei avalda, pakkus katastroofi põhjuste kohta käiva teabe eest 47 miljonit dollarit.

Kahetsege pattu! MH17 katastroofi uurimine on tupikus >>

2015. aasta keskel pöördus detektiivi poole informaator ja esitas väärtuslikku teavet MH17 huku kohta, mille eest ta sai ka tasu. Umbes aasta hiljem kaasas Saksamaa prokuratuur Reschi protsessi tunnistajana, mis seotud "sõjakuriteoga". Seejärel avati Hollandi võimude nõudel tema seif Šveitsi pangas, milles Rasch hoidis olulisi uurimismaterjale. Materjalid on Reschile tänaseni tagastamata.

Teema:
MH17 katastroof (29)

Samal teemal

Venemaa kaitseministeerium tõestas: lennu MH17 tulistasid alla Ukraina relvajõud
Malaisia peaminister kritiseeris MH17 menetluse Venemaa-vastast iseloomu
Politoloog rääkis, kes on MH17 infolekke taga
FBI ei kommenteeri katseid kätte saada Malaisia ​​MH17 mustad kastid
Tagid:
Venemaa, uurimine, JIT, Holland, MH17

Peamised teemad