12:35 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Välisuudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
13812

Venemaa ekspert kommenteeris Läti kindral Ilmārs Lejiņši avaldust, et Läti armee võib vajadusel Venemaad "üllatada".

TALLINN, 1. august — Sputnik. Venemaa Föderatsiooni valitsuse juures asuva Rahandusülikooli politoloogia osakonna dotsent Leonid Krutakov ütles intervjuus Sputnik Latvijale, et  Läti kindrali Ilmārs Lejiņši avaldus Venemaad "üllatada võivast" armeest räägib tema russofoobsetest vaadetest ja tema riigi iseseisvuse puudumisest. 

Lejiņš oli varem teatanud, et Moskva peab Lätit sõjaliselt tühiseks ja ta tahaks, et Venemaa võimud arvaksid nii ka edaspidi, sest selles seisneb Balti vabariigi "jõud". Kindral väljendas veendumust, et Läti sõjaline võimsus on nüüd juba nii suur, et "šokeerib Venemaad ja teisi potentsiaalseid vastaseid".

"Russofoobia on tänapäeval üks Läti, Leedu, Eesti ja Ukraina eksistentsi viise, kuidas saada kõikvõimalikke eeliseid ja toetusi, sest tegelikult täidavad nad praegu puhvri või sanitaarkordoni rolli, mille eest Lääs neile maksabki," ütles Krutakov.

Ta lisas, et Lejiņši hiljutises sõnavõtus on pidevalt märgata avaldusi NATO ja liitlaste olulisest rollist Lätile ja politoloogi arvates kinnitab see vabariigi iseseisvuse täielikku puudumist.

Läti armee riistad viidi korralikult välja >>

Krutakov tuletas meelde, et NSV Liidu koosseisu kuuludes "teenis" Läti Venemaad, kuid sai Nõukogude Liidult rohkem kui vastu andis. Praegune olukord on eksperdi arvates teistsugune – see Balti riik teenib NATO-t ja USA-d ning kannatab selle tõttu tööstuse allakäigu ja rahvastikuprobleemide all. 

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

"Saapaid lakkuda või molli anda": Balti russofoobide lootused
Tühilask Läti lahingukoolis
Valitud Läti president rääkis headest suhetest Venemaaga
Rüüstasid ära ja andsid NATO-le: Nõukogude armee pärand Baltimaades
Tagid:
võimekus, Venemaa, armee, Läti

Peamised teemad