15:56 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
51 0 0

USA president Donald Trump allkirjastas määruse uutest Venemaa-vastasest sanktsioonidest seoses Skripalide juhtumiga.

TALLINN, 2. august — Sputnik. USA president Donald Trump kirjutas alla määrusele uute Venemaa-vastaste sanktsioonide kehtestamiseks seoses GRU endise ohvitseri Sergei Skripali ja tema tütre mürgitamisjuhtumiga Suurbritannias Salisburys.

Sellest teavitab Politico osundusega kahele allikale USA administratsioonis. Tegemist on juba teise säärase sanktsioonidepaketiga, vahendab RIA Novosti.

USA süüdistab Venemaad keemia- ja bioloogiliste relvade kontrolli seaduse rikkumises. Esimene sellega seotud sanktsioonidepakett jõustus möödunud aasta 27. augustil.

Esindajatekoja esindajad – demokraat Eliot Engel ja vabariiklane Michael McCaul – olid saatnud USA riigipeale kirja, kus kutsuti üles kehtestama viivitamatult teine sanktsioonidepakett Venemaa vastu.

Seejuures ei välistanud seadusandjad, et Valge Maja poolse edasise viivituse korral võtab Kongress ette asjaomaseid "korrigeerivaid" samme.

USA riigisekretäri asetäitja asetäitja Andrea Thompson teatas mai keskel, et teine sanktsioonidepakett seoses Skripalide juhtumiga on ette valmistatud ning riigisekretärile ja presidendile edastatud. Londoni kinnituste kohaselt mürgitati 2018. aasta 4. märtsil Salisburys GRU endine ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia.

See vallandas ulatusliku rahvusvahelise skandaali. Suurbritannia osapool usub, et Skripalide mürgitamises on osaliseks Venemaa, Moskva eitab seda kategooriliselt.

Briti tabloidi Daily Star andmetel leiti Londoni põhjaosas asuva parkla prügikonteinerist Porton Downi sõjaväe keemialaboratooriumi salajasi dokumente, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti juulikuu algul.

Laboratoorium avati enam kui sada aastat tagasi, selle esmaseks üleandeks oli keemiarelvade arendamine ja katsetamine esimese maailmasõja ajal. Sellele järgnesid tööd bioloogiliste relvade alal.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)

Samal teemal

"Inglanna õiendab häda"
Tagid:
Julia Skripal, Sergei Skripal, sanktsioonid, Venemaa, Suurbritannia, USA

Peamised teemad