19:59 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Välisuudised
lühendatud link
7041

Itaalia asepeaminister Matteo Salvini nimetas Putinit suureks presidendiks ja lisas, et "hakkab töötama selle nimel, et taastada head suhted Venemaaga".

TALLINN, 4. august — Sputnik. Itaalia asepeaminister ja siseminister, valitsuskoalitsiooni kuuluva erakonna Lega (Liiga) liider Matteo Salvini andis kiitva hinnangu Venemaa presidendile Vladimir Putinile ja lubas parandada suhteid Moskvaga, teatas Itaalia teabeagentuur Ansa, vahendas RIA Novosti.

Itaalia asepeaminister lisas, et ta "hakkab töötama selle nimel, et taastada head suhted Venemaaga".

Muude suurima austuse ära teeninud tänapäeva tipp-poliitikute hulgas mainis asepeaminister USA presidenti Donald Trumpi, Brasiilia presidenti Jair Bolsonarot ja Ungari peaministrit Viktor Orbánit.

Matteo Salvini Vene raha ja Kremli käsi: italianod ei taha hästi uskuda >>

Oma Vene-sõbraliku hoiaku poolest tuntud Salvini on korduvalt avaldanud arvamust, et Moskva-vastased sanktsioonid tuleks tühistada.

Juulis — pärast pidulikku õhtusööki, mille Itaalia peaminister Giuseppe Conte oli andnud Itaaliat ja Vatikani külastanud Vladimir Putini auks — nimetas Salvini Venemaa liidrit üheks sellistest inimestest, kes jätavad jälje ajalukku, ja ütles, et Putin on "lihtne mees".

Президент РФ Владимир Путин и председатель Совета министров Италии Джузеппе Конте (справа) во время встречи во дворце Киджи в Риме
© Sputnik / Алексей Дружинин
Venemaa president Vladimir Putin ja Itaalia peaminister Giuseppe Conte

Venemaa riigipea käis juulikuu algul ametlikul visiidil Itaalias. Ta kohtus seal Rooma paavsti, president Sergio Mattarella ja Itaalia peaministri Giuseppe Contega.

Vladimir Putin on paavstiga juba mitu korda kohtunud. Esimene visiit toimus 25. novembril 2013, kui osapooled rääkisid omavahel 35 minuti jooksul.

Venemaa president Vladimir Putin vestleb Rooma paavstiga
© Sputnik / Алексей Дружинин

10. juunil 2015 külastas Vladimir Putin taas Vatikani ja kohtus paavst Franciscusega. Üle tunni kestnud vestluse käigus arutati jooksvat olukorda maailmas, sealhulgas ka Ukraina kriisi.

Itaalia juhtkond ei astu välja Euroopa Liidu Venemaa-vastaste sanktsioonide tühistamise eest sugugi mitte esimest korda. Itaalia on Venemaa-vastaste sanktsioonide tühistamise põhiline algataja. 

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Matteo Salvini on lubanud, et Itaaliast saab üks esimesi riike, kes pooldab EL-i majanduslike piirangute tühistamist.

Itaalia Liiga püüab veenda oma liitlasi Euroopas Venemaa isoleerimise mõttetuses, teatas Itaalia põllumajandus-, tööstus- ja metsandusminister Gian Marco Centinaio Milanos toimunud suurel meeleavaldusel, kus osalesid Euroopa juhtivate rahvuslike ja parempoolsete parteide esindajad. 

Манифестация правых и националистических партий Европы в Милане
© REUTERS / ALESSANDRO GAROFALO
Euroopa juhtivate rahvuslike ja parempoolsete parteide esindajad Milanos

Meeleavalduses osalesid Liiga liitlased Euroopa Rahvaste ja Vabaduste Eest liikumises: Marine Le Pen Prantsusmaa Rahvuslikust Liidust, Geert Wilders Hollandi Vabadusparteist, Bulgaaria erakonna Tahe juhid, Tšehhi erakonna Vabadus ja Otsedemokraatia ja Slovakkia erakonna Me Oleme Pere juhid ning eurosaadikud Saksamaalt, Belgiast, Taanist, Soomest ja Austriast. Eestist käis Milanos Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees Jaak Madison.

Samal teemal

Matteo Salvini Vene raha ja Kremli käsi: italianod ei taha hästi uskuda
Ekspert: Salvini valmistab ette eurost lahkumist, Euroopa heidab hinge
Salvini nimetas Venemaa vastu kehtestatud sanktsioone absurdseiks

Peamised teemad