06:46 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Välisuudised
lühendatud link
Provokatsioonid Mustal merel (60)
19730

Kui selline konflikt peaks puhkema, suudab Venemaa kerge vaevaga mõne tunni jooksul hävitada regioonis paikneva USA mereväegrupeeringu, veenab väljaande The National Interest ekspert.

TALLINN, 12. august — Sputnik. Musta ja Aasovi mere vetes ja piki rannikut on ikka veel vähemalt 18 000 Teise maailmasõja ajast jäänud miini. Kogemata sellise miini otsa sattuv NATO laev võib provotseerida sõjalise kokkupõrke Venemaaga.

Sellest teatas Ameerika analüütikaväljaandes The National Interest avaldatud artiklis USA Mereväekolledži (US Naval War College) juures asuva Hiina Merendusinstituudi (China Maritime Studies Institute) professor Lyle J. Goldstein.

Artikli autori arvates toimus tänavu 12. juulil Mustal merel lõppenud USA, tema NATO-liitlaste ja Ukraina merejõudude õppus Merebriis ametliku Kiievi ja Moskva terava vastasseisu taustal.

Endiselt on Venemaa valduses kolm Ukraina laeva koos meeskondadega, mis peeti kinni 2018. aasta novembris Kertši väinas aset leidnud vahejuhtumi käigus.

Balti laevastiku korvett
© Sputnik / Александр Подгорчук

Goldsteini arvates suudab Venemaa sellise konflikti puhkedes likvideerida regioonis paikneva USA mereväegrupeeringu mõne tunniga.

Ta on veendunud, et kui Ameerika lennukikandjad siseneksid Musta merre, hävitaks Venemaa need tõenäoliselt kiiresti diiselallveelaevade, rannikul paiknevate mobiilsete raketijõudude ja väikeste, kuid surmatoovate raketikaatrite võimsa kombinatsiooniga.

Seejuures, lisas ekspert, ei laseks Venemaa veel käiku maismaal paiknevaid lennukeid, mis on varustatud ülehelikiirusel lendavate laevatõrjerakettidega, näiteks uue süsteemiga Kinžal.

Artikli autor kutsub USA sõjandusametkondi üles tunnistama oma merejõudude haavatavust võimaliku sõjalise konflikti korral Venemaaga.

USA väljavaated paranevad tema meelest ainult siis, kui Washington revideerib oma strateegiat ja hakkab intensiivselt arendama allveerelvastust ning uusimaid droone.

Sputnik Eesti kirjutas eile, et Saksamaa erakonna Liit 90/Rohelised (Bündnis 90/Die Grünen) liider Annalena Baerbock tunnistas, et võitlusvõime poolest jääb EL Venemaale alla. Sellest teatas ta intervjuus nädalalehele Der Spiegel.

Baerbocki arvates peab Euroopa rohkem hoolitsema oma julgeoleku eest. Ta märkis, et EL-il on järjest raskem säilitada oma kaitsevõimet liidus USA-ga.

Baerbocki arvates on selline olukord kujunenud Valge Maja praeguse peremehe Donald Trumpi tõttu. Probleemi lahendust näeb Annalena Baerbock üleeuroopalises sõjalises koostöös.

Lugege portaalist Sputnik Eesti: Pentagon uurib Venemaad oma armee vajadusteks

Teema:
Provokatsioonid Mustal merel (60)

Samal teemal

Provokatsioonid Mustal merel
Tagid:
laevastik, konflikt, sõjaline, Venemaa, USA, Must meri

Peamised teemad