14:37 08. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1094
  • RUB70.7441
Petro Porošenko ja Ukraina välisminister Pavlo Klimkin. Arhiivifoto

Kiievi kohus käskis algatada Porošenko ja Klimkini vastu kriminaalasja

CC BY 4.0 / Администрация Президента Украины /
Välisuudised
lühendatud link
77 0 0

Kiievi Solomjanski rajoonikohus on andnud Ukraina rahvuslikule korruptsioonivastasele büroole (NABU) korralduse algatada võimalike ametiseisundi kuritarvitamise juhtumite pärast kriminaalasi välisminister Pavlo Klimkini ja ekspresident Petro Porošenko vastu.

TALLINN, 21. august — Sputnik.  Kohtusse saabus kodaniku hagiavaldus selle kohta, et 15. juulil esitas ta NABU-le avalduse välisministri ja endise presidendi toimepandud õigusrikkumiste kohta, mis vastavad Ukraina kriminaalkoodeksi paragrahvis 364 sätestatud kuriteo koosseisule („võimu või ametiseisundi kuritarvitamine“), kuid kriminaalasja ei algatatud. Seejuures ei avalikustata õigusrikkumise asjaolusid, vahendab RIA Novosti

15. augustil rahuldas kohus kaebuse ja kohustas NABU-t algatama kriminaalasja.

Varem on Kiievi ringkonnahalduskohtu juht Pavlo Vovk arvanud, et endise presidendi Petro Porošenko vastu algatatud kriminaalasjadel on kohtus perspektiivi: Porošenko võib sattuda vangi, parimal juhul „küsib kuskilt poliitilist varjupaika ja võitleb eluaeg oma vara eest“.

Mõned kriminaalasjad on algatatud Porošenko vastu varem, ekspresident Viktor Janukovõtši administratsiooni juhi asetäitja jurist Andri Portnovi avalduse alusel.

Küsimusele, kas ta usub, et Porošenko võib vangi minna, vastas Vovk, et „kahtlemata“. „Ükski saadikupuutumatus teda sellest ei päästa. Vaadake, kui Portnov seda asja ajab, siis peab Petro Oleksijovõtš selle katsumuse läbi tegema,“ ütles Vovk lõpetuseks.

Loe veel:

Samal teemal

Poole tonni dollaritega tagasi ei tulda - ekspert kommenteeris Porošenko lahkumist
Ukrainas algatati Porošenko vastu menetlus võimu anastamise asjus
Lääs tänab Porošenkot Ukraina majanduse lammutamise eest
Tagid:
kohus, kriminaalmenetlus, kriminaalasi, Pavlo Klimkin, Pjotr Porošenko

Peamised teemad