03:29 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
53 0 0

Pentagon lõpetas lepingu Boeinguga raketitõrjesüsteemi elementide arendamiseks, kuna projekti probleemid olid nii tõsised, et nende kõrvaldamine oleks osutunud väga kulukaks.

TALLINN, 23. aug — Sputnik. USA kaitseministeerium teatas kontaktide lõpetamisest Boeing Corporationiga raketitõrjesüsteemi komponentide loomiseks, millele on kulunud juba rohkem kui miljard dollarit, teatas Associated Press, ministeeriumi avaldusele viidates.

Pentagon lõpetas lepingu, kuna projekti probleemid olid nii tõsised, et nende kõrvaldamine oleks väga kulus, teatas agentuur. Pentagoni pressiesindaja Mark Wright teatas, et projekti peatamise põhjustanud tehniliste probleemide üksikasju "programmi salajasuse tõttu" ei avalikustata. 

Pentagoni tundmatuks jääda soovinud esindaja ütles Reutersile, et USA peab välja töötama uue põlvkonna relvad, et seista vaste sellistes riikides nagu Korea RDV ja Iraan toimuvatele ja tulevastele tehnoloogilistele edusammudele.

Käesoleva aasta alguses esitas USA president Donald Trump raketitõrje arendamise uuendatud strateegia ja seadis selle uusi väljakutseid ja ohte, sealhulgas Venemaad arvestades praeguse administratsiooni prioriteediks. Dokumendis rõhutatakse, et USA raketitõrjesüsteem peab suutma neutraliseerida Venemaa ja Hiina ülihelikiirusega ja tiibrakette.

Uuendatud raketitõrjestrateegias märgitakse, et Pentagon juba arendab kosmosedroonidele mõeldud laserrelvi, mis on võimelised hävitama kanderakette nende lennu algfaasis. Uute meetmete hulka kuulub 20 uut jälgimisjaama, mis paigutatakse koos uute rakettide avastamise radaritega Alaskale. Pentagon ei välista ka viienda põlvkonna lennukite F-35 Lightning II täiustamist ballistiliste rakettide hävitamiseks nende lennu algfaasis.

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Pentagon peab Venemaa tuumarelvi USA jaoks peamiseks ohuks
Pentagoni kaval plaan: kulutusi rohkem, läbipaistvust vähem
Tagasiteed ei ole: USA sõjalised ambitsioonid võivad Euroopa hävitada
Kongressi liikmed võtsid vastu uue seaduse: Trump ei tohi NATOst lahkuda
Tagid:
Pentagon, strateegia, raketitõrjesüsteem, Boeing, USA

Peamised teemad