19:17 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Välisuudised
lühendatud link
53 0 0

USA president Donald Trump ütles, et tõenäoliselt kutsutakse Vladimir Putin järgmisele, USA-s toimuvale G7 tippkohtumisele.

TALLINN, 25. august — Sputnik. USA president Donald Trump ütles, et järgmine maailma juhtivate suurriikide juhtide kohtumine võiks toimuda taas G8 formaadis. Tema sõnul kutsutakse sinna kindlasti ka Vladimir Putin. 

Trump teatas, et Putin "kutsutakse kindlasti" järgmisele kohtumisele, teatas uudisteagentuur Bloomberg. "Kindlasti on see võimalik," ütles Ameerika Ühendriikide riigipea. Reuters omakorda kinnitab, et G7 juhtide kohtumisel arutati tõepoolest ka Venemaa teemat.

Samas märgib väljaanne, et USA president ei osanud konkreetselt öelda, kas Venemaa tagasitulekut klubisse on oodata.

Trumpi avaldust kommenteerides ütles Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov ajakirjanikele, et sellise kutse saamise korral kaalutakse seda. 

On teada, et G7 järgmine kohtumine toimub järgmisel aastal Ameerika Ühendriikides.

Meedia teatel arutavad Suurbritannia, Saksamaa, Itaalia, Kanada, USA, Prantsusmaa ja Jaapani juhid käimasoleval kohtumisel olukorda Süürias, Liibüas, Iraanis ja Ukrainas. Käsitletakse ka maailmamajanduse ning ebavõrdsuse ja kliimamuutustega võitluse probleeme planeedil.

Vahetult enne Biarritzi tippkohtumist arutasid Venemaa võimalikku klubisse naasmise küsimust Prantsusmaa president Emmanuel Macron ja USA president Donald Trump.

Maailma majanduslikult arenenumate riikide, sealhulgas Venemaa, juhid on G8 formaadis koos käinud alates 1998. aastast. 2014. aastal, pärast Ukrainas toimunud riigipööret ja Krimmi taasühinemist Venemaaga kahanes klubi "suureks seitsmikuks" – selle liikmed keeldusid minemast Sotšis toimuvale tippkohtumisele ja kogunesid Brüsselis ilma Vladimir Putinita.

Moskva omakorda ei näe formaadimuutuses midagi traagilist. Putini sõnul pole Venemaale klubisse naasmine eesmärk omaette.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Trump nimetas Venemaad võimsaks riigiks ja soovis Putiniga kohtuda
Me klapime kindlasti: Trump alustas lemmikmantrat kohtumisest Putini ja Xiga
Donald Trump: hea USA president ei peagi Euroopale meeldima
Tagid:
Donald Trump, Venemaa, G8, G7

Peamised teemad