04:16 29. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Välisuudised
lühendatud link
99 0 0

Maailma tuntumad ettevõtjad, Alibaba asutaja Jack Ma ja SpaceX rajanud Elon Musk muretsevad väidetavalt kahekümne aasta pärast saabuva demograafilise kollapsi pärast.

TALLINN, 30. august — Sputnik. Ettevõtte Alibaba asutaja Jack Ma ja SpaceX rajanud Elon Musk leiavad, et suurimaks probleemiks, millega inimkond kahekümne aasta pärast silmitsi seisab, on demograafiline kollaps, kirjutab RIA Novosti.

"Ma olen mures sündivuse pärast. Vastupidiselt paljude arvamusele, et maakeral elab liiga palju rahvast, leian ma, et tegemist on iganenud arusaamaga. Ma usun, et kõige suuremaks mureks, millega maailm järgmise kahekümne aasta jooksul silmitsi seisab, on demograafiline kollaps. Toonitan, et just demograafiline kokkuvarisemine, aga mitte plahvatus," teatas Musk Šanghais toimuval ülemaailmsel tehisintellektile pühendatud konverentsil.

Tema vestluspartner Jack Ma tunnistas, et on selle arvamusega "täiesti päri".

"Rahvastikuküsimus saab olema suur väljakutse. Võib-olla näib 1,4 miljardit elanikku Hiinas suure arvuna, kuid juba lähimatel aastatel tekitab see Hiinale väga suuri probleeme. Rahvastiku kahanemine üha kiireneb. Te räägite kollapsist. Ma olen sellega nõus," ütles Jack Ma.

Musk märkis, et seda probleemi on raske lahendada sisserändega.

"Jah, ka Marsil on inimesi vaja. Praegu pole seal inimesi, on vaid masinad," nentis Musk. Ma lisas, et demograafiaküsimusele tuleb osutada suuremat tähelepanu ja "luua rohkem inimesi".

Lugege lisaks:

Samal teemal

Eestlaste Alibaba lubab toimetada saadetised venelastele kohale 72 tunniga
Elon Musk kavandab 1000 km/h Hyperloopi katselõiku Soome
Tesla juht Elon Musk lahkub juhatuse esimehe kohalt
FPI nimetas korduvkasutusega raketi loomise kuupäeva
Tagid:
Hiina, demograafia, SpaceX, Alibaba, Elon Musk

Peamised teemad