19:08 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
48 0 0

Ameerika Ühendriigid ratifitseerisid Põhja-Jäämere keskosas avamerekalapüügi vältimist käsitleva kokkuleppe, öeldakse USA välisministeeriumi avalduses

TALLINN, 31. august — Sputnik. Ameerika Ühendriigid ratifitseerisid Venemaa, Kanada ja Euroopa Liidu eeskujul Põhja-Jäämere keskosas reguleerimata avamerekalapüügi vältimist käsitleva kokkuleppe, öeldakse USA välisministeeriumi avalduses, teatab RIA Novosti

Kalapüük, illustratiivne foto
© Sputnik / Игорь Зарембо

"Ameerika Ühendriigid said Kanada, Venemaa Föderatsiooni ja Euroopa Liidu järel neljandaks osapooleks, kes on ratifitseerinud Põhja-Jäämere keskosas reguleerimata avamerekalapüügi vältimist käsitleva kokkuleppe. Leping jõustub pärast ratifitseerimist kõigi kümne allakirjutanu poolt," seisab dokumendis.

Praegu selles piirkonnas kaubanduslikku kalapüüki ei toimu, kuna suurem osa merest on jääkatte all, kuid liustike sulamist ja suviti vaba vetevälja tekkimist silmas pidades usuvad leppe osapooled, et lähemas tulevikus osutub see võimalikuks. Pressiteates märgitakse, et tegemist on esimese sedalaadi mitmepoolse lepinguga, mille eesmärk on kehtestada konkreetses piirkonnas juba enne tegeliku kalapüügi algust kalandusstandardid.

Kokkuleppele kirjutasid 3. oktoobril 2018 Gröönimaal alla Venemaa, USA, Kanada, Taani (Fääri saarte ja Gröönimaa nimel), Norra, Island, Jaapan, Hiina, Lõuna-Korea ja Euroopa Liit. Lepingu eesmärk on vältida reguleerimata töönduslikku kalapüüki ning soodustada ühiseid teadusuuringuid ja vaatlusi.

Lugege lisaks:

Suur osa Arktikast läheb Venemaa omandusse

Venemaa ja USA vastasseis Arktikas – kurja juur peitub pisiasjades

Eesti eurosaadik nimetas Venemaad ohuks Arktikale

 

Samal teemal

Suurbritannia sulgeb oma veed "võõrastele" kaluritele
Lepiti kokku maailma suurima merekaitseala loomises Antarktikasse
Eesti varustab Ukrainat kilu ja heeringaga
Kalanduspoliitika tulevik on luubi all
Tagid:
kokkulepe, kalapüük, Põhja-Jäämeri, Venemaa

Peamised teemad