16:47 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Välisuudised
lühendatud link
4110

Afganistani pealinnas, kus esmaspäeval leidis aset pommiplahvatus, kogunesid linlased teisipäeval tänavaile välisvägede kohaloleku vastu meelt avaldama.

TALLINN, 3. september — Sputnik. Esmaspäeval toimus Kabulis PD9 linnajaos Green Village'i (ehk nn rohelise tsooni) lähedal, kus asub hulk välismaiseid ettevõtteid, pommiplahvatus. Afganistani siseministeeriumi esindaja Nasrat Rahim teatas, et plahvatus leidis aset elamute lähedal, kus viibisid tsiviilelanikud, paljud hooned said kahjustusi.

"Selles (sõjaväe-)laagris on sageli toimunud plahvatusi, mis on kahjustanud meie kodusid ja selles piirkonnas elavad inimesed on saanud raskelt haavata. Seetõttu on inimesed hukkunud. Paljud on saanud vigastada. Laager on paigutatud elamupiirkonda, see tuleb sellest linnajaost mujale kolida. Kui laagrit ümber ei paigutata, jätkatakse siin oma meeleavaldusi," lausus RIA Novosti korrespondendile kohalik elanik Mohammad Kamal Afghan.

Afganistani Relvajõudude endise ülema Atiqullah Amarkhaili sõnul ei kasuta taliibid niisugust taktikat sugugi esimest korda, kuid riigi julgeolekujõud pole viletsa luuretöö tõttu suutelised sääraseid rünnakuid ära hoidma.

USA ja Taliban* on pidanud Kataris üheksa läbirääkimisvooru. Pooled loodavad jõuda kokkuleppele USA vägede riigist väljaviimise tähtaegades vastutasuks garantiide eest mitte kasutada Afganistani territooriumi USA ega teiste riikide ründamiseks.

​Sputnik Eesti on kirjutanud, et Ameerika Ühendriigid ja tema liitlased viivad alates 2001. aastast Afganistanis läbi Talibani* ja teiste terrorirühmituste vastast operatsiooni. Sellest on saanud USA relvajõudude ajaloos kõige pikem sõjaline kampaania. Vaatamata kõikidele jõupingutustele ei ole USA ja tema liitlased suutnud radikaalset Talibani* liikumistalistada.

*Venemaal keelatud terroriorganisatsioon

Lugege lisaks:

 

Samal teemal

Kabulis sai Talibani rünnakus surma seitse ja viga 327 inimest
Eesti missioon Afganistanis maksab aastas 2,6 miljonit eurot
Ekspert kommenteeris USA plaani vähendada vägede arvukust Afganistanis
USA uus strateegia Afganistanis
Kabulis tappis autopomm vähemalt 80 inimest (uuendatud)
Kabulis sai plahvatustes surma 61 ja vigastada üle 200 inimese
Narvas avati mälestussammas Afganistanis langenud sõduritele
Tagid:
sõjavägi, meeleavaldus, plahvatus, Kabul, Taliban, Afganistan, USA

Peamised teemad