13:56 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Välisuudised
lühendatud link
Hongkong (8)
82 0 0

Hongkongi võime kritiseerides ja radikaalseid meeleavaldajaid toetades üritavad lääneriikide poliitikud Hiinale probleeme tekitada, kuid nende trikid ei lähe läbi.

TALLINN, 4. september — Sputnik. Peking ei luba mingisugust välismaist sekkumist, teatas pressikonverentsil Hiina Rahvavabariigi Riiginõukogu Hongkongi ja Macau asjade büroo ametlik esindaja Yang Guang.

"Viimase kolme kuu jooksul oleme pidevalt kuulnud lääne, eriti USA poliitikute vastutustundetuid märkusi Hongkongi olukorra kohta. Kuivõrd neid on juba liiga palju, ei hakka ma kõike üles lugema , ent olen kõik avaldused hoolikalt läbi vaadanud ja teinud kokkuvõtte, ning sõltumata sellest, mida öeldakse, jääb nende avalduste sisu samaks ja lõppkokkuvõttes saab kõigi nende puhul kaks järeldust," ütles Yang Guang.

Esiteks ajavad nad " tõsisel ilmel täielikku jama, moonutavad fakte, väänavad tõde, ega pea silmas tõsiasju, esitavad musta valge pähe." 

Teine järeldus on see, et nad avaldavad alati toetust väikestele radikaalide rühmitustele, tegelevad õhutamisega, peljates, et äärmuslased kaotavad oma võitlusvaimu ja löövad kartma," märkis ta. 

Yang Guangi sõnul "tiirlevad kõik nende sõnavõtud viimase kolme kuu vältel nii või teisiti nende kahe mõtte ümber ja mulle tundub, et kui nende maal puhkeksid Hongkongis toimuvaga sarnased rahutused, siis ei söandaks nad oma politsei kohta küll midagi säärast ütelda."

Ta nentis, et need inimesed ei tunne muret Hongkongi tuleviku pärast, vaid tahavad lihtsalt "Hiinale probleeme tekitada".

"Tahaksin manitseda neid lääne härraseid ettevaatusele, Hongkong on Hiina Hongkong ja välismaine sekkumine Hongkongi asjadesse on täiesti lubamatu. Nad on neidsamu trikke mujalgi kasutanud, jättes endast maha vaid inimlikke kannatusi, aga Hongkongis ja Hiina aladel need trikid läbi ei lähe, tegemist on asjatute unistustega, oleks juba aeg üles ärgata," lisas ta.

Lugege lisaks:

Teema:
Hongkong (8)

Samal teemal

Thbilisi veretöö
NATO lihvib Lätis mässutõrjeoskusi
1742 - Tallinnas toimusid rahutused hernhuutlaste tegevuse vastu
Pronksiööd Tallinnas
Venemaa suursaadik: Me peame ammutama ajaloost õigeid õppetunde
Tagid:
politsei, sekkumine, rahutused, Hongkong, Hiina

Peamised teemad