00:35 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Välisuudised
lühendatud link
Hongkong (8)
35 0 0

Kolmapäeval teatas Hongkongi erihalduspiirkonna tegevjuht Carrie Lam telepöördumises, et Hongkongi ametivõimud on otsustanud meeleavaldajate põhilise nõudmise täita ja väljasaatmisseaduse muudatusettepanekud menetlusest lõplikult tagasi võtta.

TALLINN, 5. september — Sputnik. Vastava avalduse tegi Carrie Lam pärast kohtumist kõnealuse valitsuse liikmete ja seadusandjatega, kes osalesid kõnealuse seaduseelnõu menetlemises, mis põhjustas kogu suve vältel linna haaranud massimeeleavaldusi ja teravaid kokkupõrkeid.

"Kõigepealt tahan teatada, et Hongkongi erihalduspiirkonna valitsus võtab seaduseelnõu kuriteos kahtlustatavate põgenike väljaandmisseaduse muutmiseks ametlikult tagasi," lausus Lam.

Täielik loobumine kõnealuse seaduseelnõu menetlemisest on meeleavaldajate viiest nõudmisest esimene ja põhiline.

Vabaduse väljakule kogunesid rändeleppe vastased
© Sputnik / Вадим Анцупов

Nad nõuavad ka, et 12. juuni meeleavalduste suhtes ei kasutataks määratlust "massirahutused", nõutakse kõigi eelnevalt vahistatud meeleavaldajate vabastamist, sõltumatut juurdlust politsei tegutsemise osas 12. juuni meeleavaldusel ning halduspiirkonna tegevjuhi ja seadusandliku kogu otseseid üldvalimisi.

Kümned tuhanded inimest korraldasid esmaspäeval Hongkongis üldstreigi, jättes tööle ja kooli minemata ning kogunedes Admiraliteedi linnaosa Tamari parki, nõudes võimudelt meeleavaldajate viie nõudmise täitmist, sealhulgas põgenike väljaandmist puudutavate seaduseelnõu tagasilükkamist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Kohaliku meedia teadaannete kohaselt oli streigist osavõtjate hulgas nii lapsi, kellest mõned kandsid koolivormi, kui ka igas eas täiskasvanuid, kes lihtsalt istusid valitsushoonete esisel muruplatsil.

Peking toetas Hong-Kongi valitsuse sammu, imestades, et neil omaenda algatatud seaduseelnõu ümberhindamiseks vaatamata puhkenud rahutustele sedavõrd kaua aega kulus.

Loe lisaks: 

Teema:
Hongkong (8)
Tagid:
eelnõu, poliitika, meeleavaldus, Hongkong

Peamised teemad