10:19 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Välisuudised
lühendatud link
MH17 katastroof (29)
8610

Malaisia peaminister Mahathir Mohamad väitis intervjuus RIA Novostile, et MH17 katastroofi rahvusvaheline juurdlus põhineb nende seisukohal, kes on selles tragöödia tõttu kannatada saanud.

TALLINN, 5. september — Sputnik. Tema arvates tuleb luua erapooletu uurimisüksus erinevatest riikidest pärit asjatundjatest, mis võiks ekspertidest, mis ja kes võiks uurimise läbi viia, edastab RIA Novosti

Samas märkis Mohamad, et Malaisiale endale ei võimaldatud täiesti arusaamatutel põhjustel pikka aega juurdepääsu mingisugustele MH17 õnnetusjuhtumiga seotud asitõenditele.

Ta kommenteeris ka Venemaale esitatud süüdistusi tragöödiasse kaasatuse osas. Malaisia peaministri hinnangul on need tingitud lääneriikide ja Moskva haladest suhetest ning süüdlase otsimisest kindlustushüvitise väljanõudmiseks.

Malaisia peaminister Mahathir Mohamad ütles, et tal on raske sellesse uskuda, et ühisel uurimisrühmal on õnnestunud kindlaks teha, kes nimelt Ida-Ukrainas alla kukkunud Boeingu reisil MH17 alla tulistas.

JIT MH17 (Joint Investigation Team – ССГ – Совместная следственная группа)

"Jah, me kahtleme selles. Asjassepuutumatu isikuna, kõrvaltvaatajana võin ma öelda, et teatud uurimistulemused ei tundu mulle, nagu paljudelegi malaislastele, sugugi õiged olevat," ütles peaminister.

Malaisia kahtleb selles, et leidub piisavalt alust Venemaa süüdistamiseks

Mahathir Mohamad nentis interjuus RIA Novostile, et Malaisia on valmis ära kuulama saksa detektiivi Josef Reschi tõendusmaterjalid Boeing MH17 katastroofi kohta, mida uurimisgrupp ei ole arvesse võtnud.

"Seni pole meie valitsus temaga ühendust võtnud. Aga on olnud kirjutisi ja kuuldusi sellest, et samal ajal oli samas kohas veel üks lennuk. Kõik see sünnitab kahtlusi ja usaldamatust nende tõendite ja asitõendite suhtes, mida ühine uurimisrühm on kasutanud. Seetõttu oleks meil hea meel kuulda saada igaüht, kellel on juhtunu kohta andmeid ja tõendeid," lausus peaminister.

Loe lisaks: 

Teema:
MH17 katastroof (29)

Samal teemal

MH17 katastroof
Tagid:
juurdlus, Ukraina, Malaisia, lennuõnnetus, lennukatastroof, MH17

Peamised teemad