03:54 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Välisuudised
lühendatud link
60 0 0

Kolm Venemaa seniitraketikompleksi S-400 stardiseadet on eeldatavasti üles seatud Türgis Ankara lähistel asuvas Mürtedi lennuväebaasis.

TALLINN, 5. september — Sputnik. Sellest annavad tunnistust 29. augustil tehtud satelliidipildid, mille on 3. septembril avaldanud Twitteris Iisraeli ettevõte ISI, vahendab RIA Novosti.  

Fotode kommentaaris kinnitatakse, et S-400 radarid on töörežiimis, kuid süsteemi stardiseadmed on laadimata.

Organisatsioonis eeldati, et Türgi sõjaväelased testivad enne seniitraketiseadmete täielikku püstitamist S-400 sissetöötamist.

Augustis alustas Venemaa S-400 tarnete teist etappi Türki. Kokkulepe nelja divisjoni tarnimise kohta Ankarale oli saavutatud 2017. aasta septembris. Leppe väärtus on 2,5 miljardit dollarit, millest poole katab Venemaa krediit. S-400 Triumphi ostavad ka Hiina ja India.

Uusimate õhutõrjesüsteemide esimese partii tarned, mida Türgi president Recep Tayyip Erdoğan nimetas maailma võimsaimateks, algasid tänavu 12. juulil ja lõppesid enne kuu lõppu. Ühtekokku tegi Venemaa 30 erireisi Türki.

Uusimate Vene õhutõrjesüsteemide S-400 ost on juba tekitanud hõõrumisi Türgi ja USA vahelistes suhetes. Washington on nõudnud, et Türgi loobuks tehingust ja ostaks hoopis tema komplekse Patriot. Keeldumise korral ei välistanud Washington võimalust, et uusimate hävitajate F-35 müük lükatakse edasi või jäetakse täielikult ära, kuid Türgi on keeldunud tegemast järeleandmisi. Seepeale katkestati Türgi osalus F-35 programmis.

Loe lisaks: 

 

Samal teemal

Ekspert ennustas Türgi S-400 ostu võimaliku keeldumise tagajärgi
Türgi välisminister: S-400 õhutõrjerakettide ostu küsimus on otsustatud
Sõda S-400 pärast: USA esitas Türgile uued ähvardused
Kõik salajane sai avalikuks: Pentagon ja tema valed S-400 kohta
India ostab Venemaalt S-400 õhutõrjesüsteemi
Relvastus
Tagid:
S-400 "Triumf", USA, Venemaa, Türgi

Peamised teemad