20:19 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Välisuudised
lühendatud link
103 0 0

Venemaa president Vladimir Putin ja Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi arutasid telefoni teel vangide vahetust "Normandia formaadis".

TALLINN, 8. september — Sputnik. Telefonivestlus, mis oli järjekorras juba kolmas, toimus Ukraina poole algatusel laupäeva, 7. septembri õhtul, pärast kauaoodatud vangide vahetust Venemaa ja Ukraina vahel. 

Presidendid arutasid ka Ukraina-sisese konflikti reguleerimist. Riigipead rõhutasid vajadust relvarahust kinni pidada ja relvajõud kokkupuutejoonelt ära tuua. Putin ja Zelenskõi leppisid kokku "Normandia neliku" tippkohtumise ettevalmistustööde jätkamises, et kohtumine oleks tulemuslik ning aitaks reaalselt kaasa Minski lepete täitmisele.

Venemaa Föderatsiooninõukogu välissuhete komitee juht Konstantin Kossatšov nimetas toimunud, järjekorras juba kolmandat telefonivestlust "heaks märgiks". Senaatori arvates on kahe riigi dialoogis märgata edasiminekut. 

Председатель комитета Совета Федерации по международным делам Константин Косачев
© Sputnik / Рамиль Ситдиков
Venemaa Föderatsiooninõukogu välissuhete komitee juht Konstantin Kossatšov
"Kõige järgi otsustades on dialoog õigustatud, uuenenud Ukraina võime kokkuleppele jõuda on kordades suurem kui enne valimisi. See on hea märk. Loodame parimat," kirjutas ta oma Facebooki-lehel.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et laupäeval, 7. septembril toimus ajalooline sõjavangide vastastikuse vabastamise ja üleandmise aktsioon formaadis "35 vangi 35 vastu". Kiievist Moskvasse lendas vahetamisele kuuluvate isikute hulgas ka portaali RIA Novosti Ukraina juht Kirill Võšinski, kelle kohus oli vabastanud.

Moskvast Kiievisse lennanud rühmas olid Kertši väinas Venemaa piiri rikkunud Ukraina meremehed ja Oleg Sentsov, kes oli süüdi mõistetud terroriakti ettevalmistamise eest Krimmis. Venemaa välisministeerium nimetas vangide vabastamist heaks märgiks ja esimeseks sammuks teel kahe riigi vastasseisust dialoogi suunas.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Ukrainas lasti Vene sõdurid Aleksandr Aleksandrov ja Jevgeni Jerofejev vabaks, Vene võimud vabastasid Nadia Savtšenko
ÜRO mereõiguse kohus nõuab Venemaalt Ukraina sõjalaevade ja meremeeste vabastamist
Venemaa saatkond kommenteeris Riigikogu "Kertši" avaldust
Kiievi apellatsioonikohus vabastas Võšinski vahi alt
Tagid:
telefonivestlus, Volodõmõr Zelenskõi, Ukraina, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad