16:50 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
63 0 0

Vladimir Putin ja Emmanuel Macron arutasid telefoni teel olukorda Ukrainas. Eksperdid oletasid raadio Sputnik eetris, mida see olukorra rahumeelsele lahendamisele riigis tähendab.

TALLINN, 9. sept — Sputnik. Kagu-Ukraina olukorra lahendamiseks pole Minski "meetmetele" alternatiivi, tööd "Normani formaadis" tuleb jätkata — sellisele järeldusele jõudsid Venemaa ja Prantsusmaa presidendid 8. septembril toimunud telefonivestluse käigus, teatatakse Kremli võrgulehel. 

Vladimir Putin ja Emmanuel Macron arutasid Venemaa ja Ukraina kinnipeetute vahetust - päev varem oli toimunud vangide vahetus skeemi järgi "35 35 vastu", ning arutasid edasisi samme olukorra stabiliseerimiseks Donbassis.

Vladimir Putin juhtis tähelepanu asjaolule, et Kiiev peab järgima aastatel 2015 ja 2016 Pariisis ja Berliinis toimunud tippkohtumistel saavutatud kokkuleppeid, sealhulgas tõmbama raskerelvastuse kontaktliinilt kokkulepitud ulatuses tagasi.

Päev varem oli Vladimir Putinil telefonivestlus Ukraina riigipea Volodõmõr Zelenskõiga arutanud vangide samaaegset vabastamist, Ukraina-sisese konflikti lahendamise probleemi ja leppinud kokku jätkata ettevalmistusi "Normandia neliku" tippkohtumiseks.

Raadio Sputnik saates avaldas Siberi juhtimisinstituudi poliitika ja rahvusvaheliste suhete teaduskonna dekaan, politoloog Sergei Kozlov arvamust, et kõik osapooled on huvitatud rahu saavutamisest Ukrainas ja suhete normaliseerimisest Venemaaga.

"Jah, rahu on Ukrainas veel üsna kaugel, kuid siiski on võimalik öelda, et jää on hakanud liikuma. Prantsusmaa, Venemaa ja Ukraina presidendid on huvitatud, et olukord kuidagi muutuks. Macron soovib suurendada oma rolli Venemaa ja Ukraina vahendajana ning tugevdada Prantsusmaa rolli üleeuroopaliste probleemide lahendamisel.

Novosibirski Riikliku Ülikooli sotsiaalfilosoofia ja politoloogia teaduskonna dotsent, politoloog Dmitri Bereznjakov märkis omakorda, et mõlemad pooled on huvitatud konstruktiivsest dialoogist.

"Nii Venemaa-Ukraina vangide vahetus, kui ka kõnelused näitavad, et nii Venemaa kui Ukraina poolel on kõige kõrgemal tasemel näha soovi luua konstruktiivne kahepoolne dialoog. Ja seda saab ainult tervitada, sest ummikseis enne Ukraina presidendivalimisi tekitas mõistagi tõsiseid raskusi mõlemale poolele," ütles Dmitri Bereznjakov.

Lugege lisaks:

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Kreml: milles peitub "Normandia formaadi" edu saladus
Lavrov nimetas Normandia tippkohtumise eeltingimused
Ekspert Grivatš: uued "gaasivood" kaitsevad Ukraina kapriiside eest kõiki peale Moldova
Keelatud viljad: mispärast on Euroopa Liit Ukraina puuviljadest keeldunud
Donbass: Kiiev ja Lääs teevad "suurpuhastuse"
Tagid:
dialoogipoliitika, Donbass, presidendid, Prantsusmaa, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad