15:03 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
MH17 katastroof (29)
6910

Josef Reschi otsuse ajendiks osutus Malaisia peaministri Mahathit Mohamadi ütlus, et tema riik on valmis ära kuulama need tõendid reisilennuki allakukkumise asjus Donbassi kandis, mida Hollandi uurimisrühm arvesse ei võtnud.

TALLINN, 10. september — Sputnik. Saksa detektiiv Josef Resch on valmis materjalid lennureisi MH17 Ukrainas toimunud katastroofi asjus Malaisia võimudele üle andma ja ootab vastavat ametlikku taotlust.

Nõnda väitis Resch RIA Novostile, vastates küsimusele, kas tema büroo Wifka on valmis oma juurdlustulemused Malaisia valitsusele üle andma.

Tema otsuse ajendiks sai Malaisia peaministri Mahathir Mohamadi avaldus, et tema riik on valmis need tõendid reisilennuki allakukkumise asjus Donbassis, mida Hollandi uurimisrühm arvesse ei võtnud, ära kuulama.

Peaminister väljendas ka veendumust, et Hollandi prokuratuuri juhtimisel ja ilma Venemaa osaluseta kulgev juurdlus põhineb nende seisukohtadel, kes ei saagi olla erapooletud.

Tõeliselt õiglaseks uurimiseks soovitas Mohamad luua uue erapooletu organi eri riikidest ekspertidest, kellel on sedalaadi lennuõnnetuste asjus küllalt kogemusi.

Varem on Resch, kes on tegelnud MH17 allakukkumise uurimisega 2014. aastast peale, teatanud intervjuus RIA Novostile, et ta teab katastroofi eest vastutavate isikute nimesid ja muid andmeid, millest rahvusvaheline juurdlus tema sõnul mööda vaatab.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, kukkus 17. juulil 2014 Ukraina sõjaväe ja Donetski Rahvavabariigi (DRV) konfliktipiirkonnas alla Malaisia lennufirma Boeing 777, mis lendas MH17 Amsterdamist Kuala Lumpurisse.

Pardal oli 298 inimest, kõik nad hukkusid. Ametlik Kiiev süüdistas õnnetuses maakaitseväelasi, kes on teatanud, et nende valduses ei ole vahendeid, mis võimaldanuks õhulaeva niisugusel kõrgusel alla tulistada.

Ühine uurimisrühm (JIT), mis toimetab juurdlust Hollandi Peaprokuratuuri juhtimisel ilma Venemaa osavõtuta, esitas mõne aja pärast vahekokkuvõtted.

Hollandi uurijate kinnitusel tulistati Boeing alla õhutõrje raketisüsteemist Buk, mis kuulus Kurskis paiknevale Venemaa relvajõudude 53. õhutõrje raketibrigaadile.

Venemaa välisministeerium nimetas JIT süüdistusi põhjendamatuiks ja kahetsusväärseteks ning juurdlust erapoolikuks ja ühekülgseks.

Venemaa president Vladimir Putin on märkinud, et Venemaad ei lubata reisilennuki katastroofi uurimise juurde, Moskva aga võib tunnistada juurdluse tulemusi ainult sel juhul, kui tal saab selles täiel määral osaleda.

Lisaks sellele on Venemaa kaitseministeeriumis rõhutatud, et kõik raketid, mille mootorit demonstreeris MH17 katastroofi Hollandi uurimiskomisjon, on 2011. aastast peale utiliseeritud.

Loe lisaks:

Malaisia reisilennukiga Boeing 777-200 lennul MH17 toimunud katastroofi uurimine
© RIA Novosti .
Malaisia reisilennukiga Boeing 777-200 lennul MH17 toimunud katastroofi uurimine
Teema:
MH17 katastroof (29)

Samal teemal

MH17 katastroof
Tagid:
Saksamaa, Holland, Donbass, Malaisia, lennukatastroof, lennuõnnetus, MH17

Peamised teemad