16:25 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Välisuudised
lühendatud link
7401

USA võimud süüdistasid Iraani Saudi Araabia naftarafineerimistehaste ründamises. Teheran nimetas neid süüdistusi alusetuks ja tuletas Washingtonile meelde, et Iraani raketid võivad vastuseks tabada selles piirkonnas asuvaid Ameerika sõjaväebaase ja laevu.

TALLINN, 15. september — Sputnik. USA vabariiklasest senaator Lindsey Graham ütles, et USA võimudel on aeg tõsiselt arutluse alla võtta Iraani naftarajatiste ründamine, kui Teheran "oma provokatsioone jätkab". 

"USA-l on aeg tõsta lauale plaan Iraani rafineerimistehaste ründamiseks, kui nad jätkavad oma provokatsioone või suurendavad tuumaenergia rikastamist. Iraan ei peata oma lubamatut käitumist enne, kui tagajärjed ei muutu selgemaks, näiteks rünnak nende naftatöötlemistehastele oleks režiimile tugev hoop," tsiteeris väljaanne Grahami avaldust.

Väljaanne tuletas meelde, et senaator on väliskomisjoni liige ja tuntud oma Iraani-vastase retoorika poolest.

Iraani välisministeerium omakorda nimetas Washingtoni süüdistusi valeks. Islamirevolutsioonilise kaardiväe korpuse kosmosejõudude ülem Amir Ali Hajizadeh hoiatas, et kaks USA Lähis-Idas asuvat sõjaväebaasi ja üks USA laev on Iraani sõjaväelaste sihikul ja vaenutegevuse puhkedes antakse nende pihta ründelöök.

Ööl vastu 14. septembrit tabasid Saudi Araabia idaosas asuvas Abkaikis ja Riyadist idas asuvas Khurais paiknevat kaht riigi nafta- ja gaasiettevõttele Saudi Aramco kuuluvat naftatöötlemistehast droonirünnakud ja puhkesid tulekahjud

Jeemeni hussiitidest mässulised võtsid vastutuse rünnaku eest ja teatasid, et ründasid naftatehaseid kümne drooniga.

Lugege lisaks:

 

Samal teemal

USA pole Iraaniga ikka rahul
Berliin, Pariis ja London lõid Iraaniga arveldamiseks spetsiaalse mehhanismi
Iraan tunnistas USA keskväejuhatuse terrorirühmituseks
Päästa ja hoia: kuidas Venemaa OPECit juhib
Tagid:
Saudi Araabia, droonirünnak, Jeemen, Lindsey Graham, USA senat, USA, Iraan

Peamised teemad