00:06 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Välisuudised
lühendatud link
Õppused (114)
103 0 0

Venemaa kaitseministeerium korraldab Orenburgi oblastis strateegilised juhtimis- ja staabiõppused, kus osalevad ka Hiina, Pakistani, Kasahstani, Kõrgõzstani, India, Tadžikistani ja Usbekistani sõjaväelased.

TALLINN, 16. september — Sputnik. Õppuste eripäraks on nende suur ulatus. Venemaa kaitseministeeriumi teatel osaleb 16. – 21. septembrini toimuvatel õppustel Tsentr 2019 peaaegu 130 tuhat sõjaväelast, üle 20 tuhande ühiku sõjatehnikat ja relvi ning umbes 600 lennumasinat. 

Tsentr 2019 strateegilise juhtimise ja staabiõppuse peamiseks ülesandeks on välja töötada ühised meetmed rahvusvahelise terrorismi tänapäevaste väljakutsete ja ohtude tõrjumiseks, samuti stabiilsuse ja rahu tagamiseks Kesk-Aasia piirkonnas.

Jevkurovi sõnul teenivad rahvusvahelised manöövrid sõjalise koostöö arendamise ning Venemaa ja liitlasriikide koostöö tugevdamise eesmärki.

"Nende õppuste eripäraks on muidugi nende ulatus. Osalejate ühtses rivis saavad olema India, Kasahstani, Kõrgõzstani, Hiina, Pakistani, Venemaa, Tadžikistani ja Usbekistani sõjaväelased. Loomulikult aitab see õppus arendada sõjalist ja tugevdada meie riikide koostööd." 

Заместитель министра обороны РФ Юнус-Бек Евкуров
© Sputnik / Алексей Куденко
Venemaa kaitseministri asetäitja Junus-Bek Jevkurov
Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Nižni Novgorodi oblastis käib järjekordne - Venemaa-Valgevene ühisõppus "Štšit sojuza" ("Liidu kilp"), mis lõpeb 19. Septembril. Sellest võtab osa umbes 12 tuhat sõjaväelast, sealhulgas kuni 8 tuhat Venemaalt ja üle 4000 tuhat Valgevenest. Venemaa kaitseministeeriumi andmetel osaleb õppusel kuni 950 ühikut sõjatehnikat, sealhulgas üle 230 tanki, 240 suurtükiväesüsteemi ja kuni 70 lennukit.

Õppuste ametlikul veebisaidil märgitakse, et harjutatakse "palju ülesandeid alates riigipiiri katmisest ja ebaseaduslike relvastatud rühmituste vastu võitlemisest kuni kaitseoperatsioonide läbiviimiseni ja olukorra stabiliseerimiseni". Õppused "Štšit sojuza" (e.k. "Liidu kilp") toimuvad kord kahe aasta jooksul, vaheldumisi Valgevenes ja Venemaal.

Lugege lisaks:

Teema:
Õppused (114)

Samal teemal

Õppused "Vostok-2018" on peenike värk, maailmas analoogi pole
NATO õppused: kas Balti riikidel poleks aeg "sektsioonides ringi vaadata"
Lätis algavad Eestis paikneva NATO pataljoni õppused
"Ohustatud" saared: NATO korraldab suured õppused Läänemerel
Tagid:
Pakistan, Kesk-Aasia, sõjaväeõppused, Venemaa

Peamised teemad