21:34 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Välisuudised
lühendatud link
23210

Venemaal arutatakse peaminister Dmitri Medvedevi ettepanekut kaaluda võimalust minna riigis üle neljapäevasele töönädalale.

TALLINN, 16. september — Sputnik. Venemaa tööministeerium kaalub eksperimenti neljapäevase töönädala kehtestamiseks rahvusliku projekti raames, mille eesmärk on tootlikkuse suurendamine ettevõtetes, kirjutab ajaleht Izvestia viitega majandusarengu ministri asejutäitja Pjotr ​​Zaselskile. Märgitakse, et ettevõtete loetelus on töötleva tööstuse, põllumajanduse, teaduse ja tehnika valdkonna ning ka ehitusega tegelevad ettevõtted. 

Zaselski lisas, et selgeid kriteeriume neljapäevasele töönädalale üleminekuks praegu pole. Lõpliku otsuse töönädala lühendamiseks saab tema sõnul teha siis, kui skeemi testitakse paljudes ettevõtetes, kuna katse ainult ühes ettevõttes annaks tulemusi.

Neljapäevane töönädal

Neljapäevasele töönädalale võimaliku ülemineku teemat puudutas juuni alguses peaminister Dmitri Medvedev. Tema arvates on see reaalne, kuid "mitte hetkega sisseviidav". 

Ideed toetas Sõltumatute Ametiühingute Föderatsioon ning Töö- ja sotsiaalkaitseministeerium peaks oma seisukohast valitsust teavitama septembri lõpuks. Venemaa majandusliku arengu minister Maksim Oreškin ütles RIA Novostile, et üleminek on võimalik ainult siis, kui sissetulekute tase ja tööviljakus on kõrge.

Uuringu kohaselt enamik Venemaa tööandjaid üleminekut neljapäevasele töönädalale aga ei toeta. Ka riigiduuma spiiker Vjatšeslav Volodin ütles, et alamkoda arutab neljapäevasele töönädalale ülemineku ettepanekuid. Vastava seaduseelnõu võidakse ette valmistada pärast arutelusid valitsuse, ametiühingute ja tööandjatega.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Ja mida te teate simuleerimisest: töö "keeb", raha tilgub...
Ebatüüpilise töö levik vajab mõõtmist
Töö Soomes, pere Eestis – eestlaste tavaline elurütm
Pikk tee, tühi töö: Baltimaad on muutunud NLi vaateaknast ELi tagahooviks
Tagid:
tööandjad, ametiühing, Venemaa Riigiduuma, Dmitri Medvedev, Venemaa

Peamised teemad