01:24 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
44 0 0

Kommenteerides ametliku Pariisi pretensioone Sputniku ja RT tegevuse suhtes Prantsusmaal, rõhutati Venemaa välisministeeriumis, et Vene meedia staatuse küsimus on suhtluses Prantsuse poolega üks prioriteetsemaid.

TALLINN, 21. september — Sputnik. Kellelgi ei ole õigust nimetada meediat "propagandistlikuks", kui see tegutseb ametlikult riigi territooriumil ja tema õigusruumis — nii väljendas Venemaa välisministeerium oma seisukohta nende juhtumite osas, kus Prantsuse võimud on Sputnikut ja RT-d diskrimineerinud.

Venemaa välisministeeriumi teabe- ja pressiameti asedirektori Maksim Bujakevitši sõnade kohaselt, mis on öeldud intervjuus RIA Novostile, on Vene meedia staatuse küsimus Prantsusmaal suhtluses Venemaa Prantsuse sõpradega üks prioriteetsemaid.

Максим Буякевич
© Sputnik / Нина Зотина
Maksim Bujakevitš

Bujakevitš rõhutas, et Prantsusmaa meedial on igakülgne professionaalne vabadus Venemaal, õigus osaleda kõikidel, ka presidendi administratsiooni ja Välisministeeriumi poolt korraldatavatel üritustel, rääkimata Riigiduumast ja Föderatsiooninõukogust ning et välismeediat ei demoniseerita Venemaal.

Moskva annab OSCE-le Euroopas üle materjalid, mis annavad tunnistust sõnavabaduse ja ajakirjanduse sõltumatuse põhimõtte rikkumisest Prantsusmaa võimude poolt nendepoolse Sputnik France survestamise näitel, teatas Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

Kuidas noori prantslasi õpetatakse Sputnikut põlgama

Prantsusmaa õpilasi kutsutakse üles uurima võrgulehte Sputniknews.com. Õpiku autorite mõtte kohaselt õpetatakse selle näite toel nooremat põlvkonda "teavet kriitiliselt hindama", vahendas Sputnik Eesti raadio Sputnik kolumnisti artikli. 

Õpiku autorite sõnul peetakse Euroopas Sputnikut "vandenõuteooriate, aga ka desinformatsiooni ja propaganda levitamise vahendiks".

"Tegelikult Euroopa kombe kohaselt tuleks selle väite tõendiks esitada kümmekond viidet, et otsustada kas see arvamus on üldistamiseks ja süüdistamiseks piisavalt autoriteetne," arutleb artikli autor. 

"Nagu kirjutavad meie kolleegid, kes seda õpikut lugesid, tasuks seda õpikut ennast kriitiliselt hinnata, sest vigu on selles piisavalt. Selles väidetakse näiteks, et Sputnik ei edasta venekeelseid saateid, võrgulehe radiosputnik.ru kohta pole seal sõnagi," kirjutab autor. 

Sputnik Eesti on kirjutanud ka Balti ametivõimude ja neid toetava meedia survest sõltumatutele meediakanalitele ja ajakirjanikele.

Venemaa välisministeerium on korduvalt rõhutanud Baltimaades ja lääneriikides Venemaa meediakanalitele propaganda ja ebaobjektiivsuse osas esitatud süüdistuste paikapidamatust. Moskvas peetakse kõiki ajakirjanikele tehtavaid takistusi võitlusvahendiks sõnavabaduse ja alternatiivse teabe levitamise vastu.

Loe lisaks:

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Meedialahingud
Tagid:
poliitika, meedialahingud, Sputnik, RT, Prantsusmaa, Venemaa välisministeerium

Peamised teemad