21:08 27. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1025
  • RUB69.0442
Välisuudised
lühendatud link
7511

Saksa ajakirjanik jutustas venemaalaste ja eurooplaste olme erinevustest. Näiteks, pööras ta tähelepanu sellele, et venemaalased naeratavad vähem kui välismaalased. Autori sõnul ei meeldi venemaalastele naeratada lihtsalt niisama, ilma põhjuseta.

TALLINN, 21. september — Sputnik. Saksa ajakirjanik Dominik Kalus jutustas portaalis Ostexperte.de avaldatud artiklis venemaalaste ja eurooplaste olme erinevustest, edastab RIA Novosti.

Nii ei oska tema sõnul Moskvas kaugeltki kõik inglise keelt. "Iga ost supermarketist on stressitest, nagu ka iga abipalve avalikus kohas," kirjutab autor.

Edasi pöörab ta tähelepanu sellele, et venemaalased naeratavad vähem kui välismaalased. Kaluse sõnul ei meeldi venemaalastele naeratada lihtsalt niisama, ilma põhjuseta.

Veel üheks venemaalaste eripäraks nimetab Kalus nende raamatulembust. "Samal ajal kui Saksamaal on vaevalt keegi "Wertheri" (saksa klassiku Johann Wolfgang von Goethe romaan "Noore Wertheri kannatused" — toim) läbi lugenud, tunnevad ja armastavad venelased oma kirjanikke," ütleb autor.

Tööliste ja talurahva liidu sümbol - sirp ja vasar.
© Sputnik / Владимир Астапкович

Peale selle arvab ajakirjanik, et naise kuvand Venemaal on "vastuoluline". Tema meelest on soorollid riigis "traditsiooniliselt tsementeeritud", kusjuures neid ei saa mõõta Euroopa feminismi mõõdupuuga.

Kalus on märganud ka sularahata arveldamise populaarsust Venemaal. "Peaaegu kõik venelased maksavad pangakaardiga," kirjutab ta. Seejuures kasutatakse sularaha järjest harvem, millega seoses võib tekkida probleeme maksmisega ja vahetusraha tagasi saamisega, hoiatab ta.

Seejuures töötab internet Venemaal Kaluse arvates märksa stabiilsemalt. "Samal ajal kui juba poole tunni tee kaugusel Münchenist on probleeme internetikõlbliku mobiililevi leidmisega, õnnestus mul teha neti kaudu kõne isegi ühes Kaukaasia mägikülas," kirjutab ta. 

Gastronoomilises mõttes märgib ajakirjanik ainult "hea" juustu puudumist. Kuigi selle kauba toodang on riigis kasvanud, "ei leia supermarketist maitsvat juustu," kinnitab ta.

Loe lisaks:

Samal teemal

Saksamaal leiti, et Venemaa on võitlusvõimelisem kui EL
Pentagon teatas, et on kaotanud sõjalise üleoleku Venemaa ees
Miks Eestist ei saa "nutika" superarvuti kodu
Tagid:
heaolu, ühiskond, ajakirjanik, Saksamaa, Euroopa, Venemaa

Peamised teemad