17:40 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
9920

Venemaa kaitseminister tõi intervjuus välja peamise sõjalise ohuallika Venemaale ja teistele riikidele ning Venemaa võimest seda ohtu tõrjuda.

TALLINN, 22. september — Sputnik. USA veendumus oma üleolekus ja võimalus teha sellest tulenevalt põhjendamatuid samme on peamiseks ohuks Venemaale ja teistele riikidele, ütles Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu intervjuus ajalehele Moskovski Komsomolets

"Kui te olete oma haavatavusest teadlik ning huvitatud tasakaalu ja üldise võrdse turvalisuse säilitamisest, sunnib see teid oma pea tööle panema. Ja kui mõelda, kuidas USAs inertsist jätkuvalt usutakse, et jõudude tasakaal on nende kasuks, võib pähe tulla erinevaid mõtteid, sealhulgas mitte kõige mõistlikumaid," ütles Sergei Šoigu.

Šoigu sõnul on praeguse informeerituse ja automatiseerituse taseme juures mingi rikke või tõrke tekkimise tõenäosus relvade juhtimissüsteemis väga suur. Seetõttu on viimasel ajal esikohale kerkinud infoturbe tagamise küsimused.

Samal ajal avaldas minister lootust, et Venemaa osaluse küsimust täiemahulises sõjategevuses praegu päevakorral ei ole.

"Kõik riskid ja tagajärjed, mis sellise laiaulatusliku sõjategevusega kaasnevad, on kõigile arusaadavad. Venemaa on USA-le edukalt vastu seismas tänu meie teadusele, tööstusele ja uutele tootearendustele. Ja pealegi ei ürita me nendega kõigil rinnetel võistelda," ütles Venemaa kaitseminister. 

Minister lisas, et ainuüksi USA kulutused Afganistani operatsioonile on peaaegu samasuured, kui Venemaa kogu aastane kaitse-eelarve.

Lugege lisaks:

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

Šoigu teatas konfliktiohust Arktikas
Pentagon ei vastanud Šoigu ettepanekule arutada erimeelsusi
Prillid olid udused: NATO selgitas hävitaja F-18 lähenemist Šoigu lennukile
Šoigu meenutas Saksamaa-poolset jõu kasutamist Venemaal
Šoigu hoiatas Poolat plaani eest riiki USA diviis paigutada.
Tagid:
kaitse-eelarve, julgeolek, sõjategevus, relvastus, USA, Venemaa

Peamised teemad