10:34 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Välisuudised
lühendatud link
Vaba Eesti suurim tähtpäev: fašistlikest röövvallutajatest vabastamise 75. aastapäev (55)
12332

Tallinna natsi-okupatsioonist vabastamise 75. aastapäeva tähistatakse Moskvas saluudiga Poklonnaja mäel. Venemaa Lääne sõjaväeringkonna pressiteenistus avalikustas mõned toimuva ilutulestiku üksikasjad.

TALLINN, 22. september — Sputnik. Moskva võidupargis Poklonnaja mäel Tallinna natsidest vabastamise 75. aastapäeva puhul toimuva suurtükisaluudiga lastakse taevasse üle 50 erinevat tüüpi ilutulestikku. 

Nende pürotehniliste toodete hulgas, mis Moskva taevas puhkevad, on näiteks Svetlana, Slava, Rubin, Assol, Vega ja Fialka, teatas Venemaa kaitseministeeriumi Lääne sõjaväeringkonna pressiteenistus. 

Märgitakse, et puhkeva ilutulestikukera läbimõõt ületab 300 meetrit. Ilutulestik algab Moskva aja järgi kell 22. Kokku kavatsetakse ürituse käigus taevasse lasta rohkem kui kaks tuhat ilutulestikuraketti. Piduliku saluudi helitaustaks kasutatakse Suure Isamaasõja-aegseid suurtükke ZIS-3. 

Sputnik Eesti on kirjutanud, et Venemaa pealinnas Moskvas korraldatakse Euroopa riikide (sealhulgas Eesti) pealinnade vabastamise tähistamiseks saluudid, mis on eelmänguks Suure Võidu 75. aastapäeva tähistamisele 2020. aastal.

Sel puhul on ametlik Tallinn varem avaldanud oma nördimust. Venemaa algatusesse Eesti võimude vaenulikku suhtumist kommenteerides tuletas Venemaa välisministeerium meelde, mille auks Moskva saluudi korraldab. 

Samal ajal rõhutas diplomaat, et Suure Isamaasõja rinnetel langenud kangelased ei läinud sõtta mitte loosungite pärast, vaid selleks, et elu maailmas ja eriti Euroopas oleks rahulik. Samuti nimetas Zahharova lubamatuks ja sobimatuks Venemaa juhtkonnale ette kirjutada, mida ta oma riigi territooriumil tegema peaks.

"Eriti sellises sõnastustes kõlab see lihtsalt barbaarselt," ütles Venemaa välisministeeriumi esindaja.

Lugege lisaks:

Teema:
Vaba Eesti suurim tähtpäev: fašistlikest röövvallutajatest vabastamise 75. aastapäev (55)

Samal teemal

Eesti võimude pale: miks on paadunud russofoob Moskva saluudi vastu
Vene saatkond tuletas meelde tähtsat kuupäeva Eesti ajaloos
Ekspert Eesti soovist ajalugu ümber kirjutada: "Agressiooniks valmistumine"
Vene kaitseministeerium avalikustas Tallinna vabastamise 75. aastapäevaga seotud ürikud
Tagid:
Suur Isamaasõda, saluut, vabastamine, Tallinn, Moskva

Peamised teemad