05:19 02. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Välisuudised
lühendatud link
Ukraina lahkub SRÜ-st. Mis hinnaga? (16)
7020

Ukraina Ülemraadas võimuparteid esindav parlamendisaadik nimetas paljusid euroopalikke väärtusi "tuhmunuteks", mistõttu ukrainlastel ei tasuks neid üle võtta.

TALLINN, 22. september — Sputnik. Ukrainlastel on oma traditsioonilised väärtused, mida tuleb hoida, kutsus üles Ukraina Ülemraada saadik erakonnast Rahva Teener Irõna Vereštšuk. Tema meelest Euroopast kõige pimesi kopeerimine ei tuleks Ukrainale kasuks. 

"Meil on omad väärtused, mida tuleb hoida ja mis on Euroopas ammu tuhmunud," lisas poliitik.

Tema sõnul tuleb eurooplastele selgeks teha, et neil on Ukrainat rohkem vaja, "kui meil Euroopat". Raadasaadik teatas veel, et praegu tuletatakse Ukraina probleeme läänes harva meelde, sest seal "on omalgi probleeme küllaga". 

2019. aasta veebruaris kiitis Ukraina parlament heaks põhiseaduse muudatused, mis kinnitavad Ukraina vankumatut kurssi Euroopa Liidu ja NATO liikmelisusele. Seejuures on hulk silmapaistvaid lääne poliitikuid ja eksperte teatanud, et Ukraina ei saa lähitulevikus EL liikmelisusega arvestada.

Eesti president Kersti Kaljulaid tunnistas, et üldiselt on Euroopa Ukrainast "tüdinud". Intervjuus väljaandele Jevropeiska Pravda tõdes Eesti riigipea, et viimastel aastatel ei ole Ukraina, vaatamata eurooplaste soovitustele, suutnud saavutada olulisi tulemusi võitluses korruptsiooni ja oligarhiaga.

Lugege lisaks:

Teema:
Ukraina lahkub SRÜ-st. Mis hinnaga? (16)

Samal teemal

Euroopa Komisjoni president rääkis ohtudest euroopalikule eluviisile
Analüütik: Eesti on Kiievi soovitustega hiljaks jäänud
Ukraina eksperiment peab tõestama riigi olemasolu või puudumist
Ukraina tunnistas, et Venemaa-vastased sanktsioonid on lääne jaoks koormavad
Kaljulaid rääkis Ukraina presidendiga korruptsioonivastase võitluse tähtsusest
Tagid:
Euroopa väärtused, liikmelisus, EL, NATO, Ukraina

Peamised teemad