16:42 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
5101

USA president Donald Trump, kes on korduvalt nõudnud Euroopa partneritelt oma panuse suurendamist NATO-sse, kutsus nüüd üles mitte koonerdama raha eraldamisega Ukrainale.

TALLINN, 23. september — Sputnik. Ameerika president Donald Trump, keda paljud peavad rohkem ärimeheks kui poliitikuks, ütles, et Saksamaa, Prantsusmaa ja kõik EL-i riigid peaksid Ukraina toetamiseks eraldama rohkem raha kui praegu. 

Millist toetusest Ukraina ta räägib, pole raske ära arvata. USA on juba otsustanud eraldada peaaegu 400 miljonit dollarit - ehkki mitte investeeringuteks tööstusesse või tsiviilinfrastruktuuri arendamisse, vaid sõjalisteks vajadusteks. Ametlikult nimetatakse seda "abiks Ukraina julgeolekuküsimuste lahendamisel".

Sputnik Eesti andmetel vabastati mõni päev tagasi USA presidendi Donald Trumpi korraldusega USA kongressi poolt Ukrainale sõjaliseks abiks eraldatud, kuid seni külmutatud rahalised vahendid. Jutt käib 250 miljonist dollarist Pentagoni eelarvest, mis on osa Ukraina julgeolekuabi programmist, ja 115 miljonist dollarist riigidepartemangu rahvusvahelise sõjalise abi rahastamise programmist 2019. aasta eelarves, aga ka 26,5 miljonist dollarist sama programmi 2018. aasta eelarves. 

Moskva on korduvalt juhtinud tähelepanu, et Kiievi militaristlike püüdluste rahastamine väljastpoolt aitab kaasa Donbassi relvastatud konflikti eskaleerumisele. Venemaa presidendi pressisekretäri Dmitri Peskovi sõnul on Ukrainale erinevate relvasüsteemide ostmiseks raha eraldamine takistuseks Minski kokkulepete täitmisel. Rahulolematust Valge Maja poliitikaga Ukraina suhtes on väljendanud mõned USA poliitikud.

Lugege lisaks:

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

EL välisministrid väljendasid toetust Ukrainale
Hrolenko: Vene dessantväelaste tervitused Ukrainale ja NATOle
SRÜ-st lahkumine tooks Ukrainale kaasa mitmemiljardilisi kaotusi
Ukrainas korraldatakse eksperiment ja selgitatakse välja, kas seal riik on olemas
Tagid:
abi, sõjaline, EL, USA senat, Ukraina, USA

Peamised teemad