15:27 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
63 0 0

Venemaal kommenteeriti Amesburys mürgituse saanud briti Charles Rowley avaldust, et ta kavatseb esitada Venemaa vastu miljoni naela suuruse hagi.

TALLINN, 23. september — Sputnik. Just nii suureks hindas Rowley eelmisel suvel endale närvitoksiinisepsise tagajärjel tekkinud kahju. Charles Rowley ütles, et juhtunu mõjutas tema elu olulisel määral, mistõttu nõuab ta "õiglust". Advokaat Patrick Maguire sõnul kannatab tema klient pärast mürgise aine organismi sattumist endiselt "tõsiste kõrvalnähtude" all.

Asjaolust, et britt kavatseb Venemaa kohtusse kaevata ja nõuda umbes miljoni naela suuruse kahju hüvitamist, teatas väljaanne The Mirrori. Venemaa Föderatsiooninõukogu liige Franz Klintsevitš nimetas olukorda kommenteerides Rowley kohtuhagi "russofoobse sündmusteahela plaanipäraseks jätkuks". 

Senaatori arvates esitab britt hagi vale riigi vastu ja selle võitmiseks puuduvad igasugused võimalused.

"Venemaa ei ole toimunuga seotud, küll aga võib ta pöörduda oma riigi eriteenistuste poole, juhul kui tal oli tõesti mürgitus ja tegu ei olnud näitemänguga, nagu kogu ülejäänud Novitšoki protsess. Inglise kohtust võib ta üsnagi õigustatult mingit hüvitist saada, kuid mitte Venemaa võimudelt," ütles Klintsevitš.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud mullu juulis Amesburys toimunud "tõsisest juhtumist", kus kaks inimest "tundmatu ainega kokku puutusid" ja kriitilises seisundis haiglasse viidi. Üks ohvritest - Donna Sturgess - suri Salisbury haiglas, Charlie Rowley õnnestus aga päästa. 

Moskva on korduvalt kutsunud Suurbritannia poolt üles liikuma "Skripalide juhtumi" uurimisel alusetutelt "highly likely" süüdistustelt ja manipulatsioonidelt koostööle. Venemaa välisminister Sergei Lavrov nimetas kõiki Venemaa vastu esitatud süüdistusi absurdseiks.

Lugege lisaks:

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)

Samal teemal

Londonil asi selge: Skripalid mürgitas Moskva
"Novitšokile" lisandub "Svežatšok" ehk uus mürgitusjuhtum Salisbury lähistel
London: Amesbury intsidendi näol ei olnud tegu Vene rünnakuga
Teatavaks said Amesbury inimeste mürgitamise üksikasjad
Täitsa "novitšokistunud": USA nagu Ameerika Ühendsanktsioonid
Tagid:
Novitšok, hüvitis, Venemaa, ohver, Salisbury, Ühendkuningriik

Peamised teemad