01:07 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
52 0 0

Vladimir Putin kiitis heaks Venemaa valitsuse algatuse Abhaasia relvajõudude moderniseerimise rahastamise lepingu allkirjastamiseks.

TALLINN, 24. september — Sputnik. Venemaa president Vladimir Putin andis korralduse allkirjastada Abhaasiaga leping sealsete relvajõudude moderniseerimise rahastamiseks. Varem kiitis oli lepingu eelnõu heaks kiitnud Venemaa valitsus. 

Venemaa president tegi kaitse- ja välisministeeriumile ülesandeks asuda Abhaasia poolega läbirääkimistesse, mille tulemuste põhjal vastav leping allkirjastatakse. Samal ajal anti ametkondadele õigus teha dokumendi eelnõusse muudatusi, "mis ei ole põhimõttelist laadi".

Venemaa ja Abhaasia sõjalis-tehniline koostöö algas 2008. aastal kohe pärast diplomaatiliste suhete loomist. Sellele eelnes Gruusia sõjaline agressioon Lõuna-Osseetia vastu.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et Gruusia ründas 8. augustil 2008 Lõuna-Osseetiat. Rünnakukäsu õigusega kasutada kõiki relvaliike andis tollane Gruusia riigipea Mihhail Saakašvili.

Vaenutegevuses tapeti sadu tsiviilelanikke, vabariigi kaitsjaid ja rahuvalvajaid, purustati sadu hooneid ja rajatisi ning tuhanded inimesed olid sunnitud oma kodudest põgenema. Verevalamise peatamiseks otsustas Venemaa juhtkond alustada Gruusia rahulesundimise operatsiooni mis lõppes edukalt 12. augustil 2008. 

Kaks nädalat hiljem, 26. augustil allkirjastas Venemaa president Dmitri Medvedev dekreedi, millega tunnustati Lõuna-Osseetia ja Abhaasia riiklikku iseseisvust - Venemaa Föderatsiooni ja väljakuulutatud vabariikide vahel loodi diplomaatilised suhted.

Pärast seda on Moskva Lõuna-Osseetiale ja Abhaasiale ulatuslikku rahalist toetust andnud ning on vabariikide iseseisvuse ja eksisteerimise peamiseks garandiks.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Venemaa ajakirjanikku ei lubatud Gruusiasse
Lõuna-Osseetia tahab naasta Venemaa koosseisu
Gruusia ei õppinud 2008. aasta sõjast midagi
Tagid:
rahastamine, moderniseerimine, relvajõud, Abhaasia, Venemaa

Peamised teemad