23:00 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Välisuudised
lühendatud link
3810

Suurbritannia kaitseväe staabiülem Nick Carter väitis, et riik on pidevate küberrünnakute tõttu Venemaa ja teiste riikide poolt iga päev otsekui sõjas.

TALLINN, 2. oktoober — Sputnik. Nick Carteri sõnul kasutavad Suurbritannia vastased riigi suhtes vägagi vaieldavaid taktikaid ja vahendeid, kuid Suurbritannia "peab leidma mooduse neile vastata", vahendab RIA Novosti osundusega ajalehele Daily Telegraph.

Venemaa saatkond Suurbritannias on juba varem teatanud, et küberrünnakud, millest brittide ministrid kõnelevad, ei ole tegelikult eksisteerivaks probleemiks, vaid üheks ettekäändeks, et üles kütta venevastaseid meeleolusid.

Saatkonnas sedastati, et Venemaa on Briti partneritele küberohtude osas korduvalt eri tasanditel koostööd pakkunud, kuid mingisugust vastust Londoni poolt ei ole järgnenud, mis näitab selgesti huvi puudumist vastastikku lugupidava asjatundliku dialoogi vastu.

Briti armee küberüksus levitab teadlikult valeinfot ja võltsinguid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti viitega RT-le mullu sügisel. Briti relvajõudude 77. brigaad, mille ülesandeks on võitlus küberrünnakutega, tegeleb peamiselt desinformatsiooni ja libainfo levitamisega.

Väeosas on mitu osakonda: üks neist uurib Interneti-publiku harjumusi, teine jälgib sotsiaalvõrgustike andmeid. Lisaks teostab sõjaväeüksus informatsioonilis-psühholoogilisi operatsioone, teostab sotsiaalvõrgustikes ja sõnumirakendustes kirjavahetust väljamõeldud isikute nimel ja levitab mõnikord ka desinformatsiooni.

"Sõnumid ei tohi välja näha nii, nagu nad pärineksid sõjaväelastelt ja nad ei pea tingimata ka tõtt rääkima, lisab artikkel.

Märgitakse, et sarnane üksus oli ka Suurbritannia valitsuse kommunikatsioonikeskuses GCHQ — Ohtude uurimise ühtne luuregrupp JTRIG

Kui riik endale selliseid meetmeid lubab, võime teha teatud selgeid järeldusi tema juhtkonna kohta," märkis Riigiduuma infopoliitika, infotehnoloogia ja kommunikatsioonikomitee aseesimees Vladimir Krupennikov.

Poliitinfokeskuse peadirektor Aleksei Muhhin märkis tookord, et nüüd on Ühendkuningriigil üsna keeruline Venemaad väidetavate küberkuritegude eest süüdistada.

"Ma usun, et nüüd võib süüdistustele Venemaa ebakorrektse käitumise eest küberruumis vastata üsna lihtsalt, viidates Ühendkuningriigi oma relvajõudude teguviisidele," lisas Muhhin.

Loe lisaks: 

Samal teemal

Suurbritannia paiskas Venemaa tagasi eelmisesse sajandisse. Jah, see on katastroof
Suurbritannia tunnistas, et peab meediasõda kõigi Venemaa kodanikega
USA ja Suurbritannia hoiatavad Venemaa küberrünnete eest
Tagid:
kaitseministeerium, küberrünnak, Venemaa, Suurbritannia

Peamised teemad