19:22 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1752
  • RUB90.6050
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
69 0 0

Valgevene välisminister Vladimir Makei kommenteeris Venemaa õhubaasi rajamist Valgevene territooriumile.

TALLINN, 2. oktoober – Sputnik. Venemaa õhujõudude baasi paiknemisel Valgevenes "puudub praktiline, poliitiline ja sõjaline tähendus," teatas Valgevene välisminister Vladimir Makei.

"Miks paigutada Valgevene territooriumile lennuväebaasi, kui täna suudavad raketid mõne minutiga sõna otseses mõttes teisele mandrile, maailma teise otsa jõuda?" esitas Makei retoorilise küsimuse.

Министр иностранных дел Белоруссии Владимир Макей
Sputnik
Valgevene välisminister Vladimir Makei
Valgevene välisminister avaldas ka kahtlust, kas täiendavate sõjaliste rajatiste paigutamine Valgevene territooriumile aitaks suurendada piirkonna stabiilsust ja julgeolekut. Makei rõhutas ka, et Minski otsus ei ole seotud välisjõudude mõjuga, kuna jutt käib vaid riiklikest huvidest. 

Valgevene president Aleksander Lukašenko teatas juba 2015. aastal, et ei Minsk ega Moskva vaja sõjaväe vaatepunktist Venemaa lennuväebaasi paigutamist Valgevenesse ning nimetas selle teema ümber puhkenud meediakära "poliitiliseks".

Venemaa aga paigutas seepeale Valgevenes kõne all olnust oluliselt suurema kontingendi – kaks lennupolku – Tškalovski ja Tšernjahhovski lennuväebaasidesse Kaliningradis. Laiendati ka oblastis asuvat kopteribaasi Donskojes. 

Praegu asub Valgevene territooriumil ainulaadne radarijaam "Volga", mis on mõeldud ballistiliste rakettide startide varajaseks avastamiseks. Venemaale kuuluvaid suuri sõjalisi rajatisi leidub ka Armeenias, Kasahstanis, Kõrgõzstanis ja mõnes muus riigis.

Tähelepanuväärne on fakt, et Valgevenega piirnevad, NATO sõjalis-poliitilisse blokki kuuluvad Poola, Leedu ja Läti juhtkond ei hinda sugugi Valgevene välisministri rahuarmastavat loogikat.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et alates 2017. aastast paigutati neisse riikidesse NATO taktikalise lahingugrupi allüksused koos selle juurde kuuluva maapealse ja õhuväe tehnikaga.

Lugege lisaks:

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Balti keti nõrk lüli - Valgevene AEJ
Valgevene piiri suunas liiguvad tuhanded Ameerika tankid
Valgevene pikendas riigis viisavabalt viibimise aega
Poola meedia: lahtiütlemine Vene ja Valgevene elektrivõrgustikust kahjustab Baltimaid
Tagid:
julgeolek, sõjaväebaas, Valgevene, Venemaa

Peamised teemad