17:01 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Välisuudised
lühendatud link
MH17 katastroof (29)
45 0 0

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova tõi esile põhjused, mis on takistanud Amsterdamist Kuala Lumpurisse lennanud Malaisia reisilennuki Boeing 777 lennuki Donbassis toimunud lennuõnnetuse põhjalikku uurimist.

TALLINN, 4. oktoober — Sputnik. Diplomaadi hinnangul on uurimine kaugel objektiivsusest, kuna selle algusest peale on teatud jõud juba langetanud otsuse ühe või teise riigi süüdioleku ja kõigi teiste süütuse kohta.

"Ja kõik edasine – nii uurimine kui väited kui ka asjaomaste rühmaliikmete tegevus – on sobitatud juba väljakuulutatud tulemusega," lausus Maria Zahharova järjekordsel ajakirjanikele korraldatud briifingul.

Venemaa välisministeeriumi esindaja märkis, et niisugust lähenemist on korduvalt näha saadud.

"See on vastuolus igasuguse ettekujutusega nii rahvusvahelisest õigusest kui ka riigiõigusest... Mina ei tunne niisugust õigussüsteemi, milles puuduks süütuse presumptsiooni mõiste. Süsteemi, mille puhul otsus kuulutatakse välja juba esimesel päeval pärast vahejuhtumit, õnnetust, kuritegu ja nii edasi. Sääraseid süsteeme ei ole olemas," ütles Zahharova.

"Kui maailma juhtivad riigid tegelevad juba esimestel tundidel ametlikul tasandil avaliku arvamuse kujundamisega, näidates otseselt näpuga "süüdlastele", evimata samas mingisuguseidki tõendeid, siis tähendab see sisuliselt maailmas tekkinud lugupidamatut suhtumist õigusesse. Ja nimelt see põhjus on takistanud selle juhtumi korralikku uurimist," lausus diplomaat kokkuvõtteks.

Maria Zahharova venekeelset kommentaari saate kuulata siit:

Захарова: отношение Запада к трагедии MH17 показало падение уважения к праву

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, kukkus 17. juulil 2014 Ukraina sõjaväe ja Donetski rahvavabariigi (DPR) konfliktipiirkonnas alla Malaisia lennufirma Boeing 777, mis lendas reisil MH17 Amsterdamist Kuala Lumpurisse. Hukkusid kõik pardal olnud 298 inimest.

Rahvusvaheline uurimisrühm (JIT) väidab, et lennuk tulistati alla raketiga, mis startis Venemaale kuuluvat õhutõrjesüsteemist "Buk" Donetski vabariigi territooriumilt.

Samal ajal tulistati rakett Vene sõjaväe ekspertide leidude järgi hoopis Ukraina armee kontrolli all olevalt territooriumilt ja ka rakett ise oli arvel Ukraina NSV-s asunud väeosas.

Venemaa välisministeerium on korduvalt rõhutanud, et Moskval on põhjust JIT uurimisrühma järelduste objektiivsuses kahelda. Ministeerium märgib, et Vene pool peab rühma töömeetodeid läbipaistmatuiks ning juhib tähelepanu Venemaa poolelt saadud olulise teabe eiramise lubamatusele.

Ka Malaisia president soovib näha uusi materjale, mida on leidnud ka sõltumatu saksa uurija ning mida JIT samuti ignoreerib.

Malaisia reisilennukiga Boeing 777-200 lennul MH17 toimunud katastroofi uurimine
© RIA Novosti .
Malaisia reisilennukiga Boeing 777-200 lennul MH17 toimunud katastroofi uurimine

Loe lisaks: 

Malaisia peaminister kahtleb MH17 juhtumi uurimise erapooletuses

Ebamugav tõde: Malaisia Boeingi MH17 ametlik versioon hakkab kokku varisema

Tõde Boeingist Donbassi kohal: Lääne võitlus tegelikkuse vastu

Teema:
MH17 katastroof (29)

Samal teemal

MH17 katastroof
Tagid:
Venemaa välisministeerium, Maria Zahharova, Venemaa, Donbass, Ukraina, lennuõnnetus, lennuk, MH17

Peamised teemad