13:39 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Välisuudised
lühendatud link
4820

Pärast turistide voo rekordilist vähenemist teatas Gruusia välisminister David Zalkaliani soovist taastada kiiremas korras otselennuühendus Venemaaga.

TALLINN, 5. oktoober — Sputnik. Gruusia välisminister väljendas soovi, et otsus tühistada ajutine otselendude keeld tehtaks Venemaal võimalikult kiiresti, kirjutab RIA Novosti.

"Ma sooviksin, et selline otsus tehtaks võimalikult kiiresti. Gruusia on selleks igati valmis. Me ainult tervitame seda, kui see protsess varsti taastub," ütles Zalkaliani. Diplomaadi sõnul on suhted rahvaste vahel ja turism need suunad, mis soodustavad poliitiliste pingete deeskaleerumist.

Глава МИД Грузии Давид Залкалиани
Gruusia välisminister David Zalkaliani

Varem on vajadusest normaliseerida suhted Venemaaga rääkinud Gruusia peaminister Giorgi Gahharia, märkides seejuures, et esimese sammu peab tegema Thbilisi.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, teravnesid Gruusia ja Venemaa vahelised suhted tänavu juunis, kui Vene saadikute osavõtt rahvusvahelisest õigeusukonverentsist tekitas Venemaa-vastaseid protestiaktsioone, mis paisusid massirahutusteks.

Ausammas filmi Mimino kangelastele Thbilisis.
© Sputnik / Александр Имедашвили

Russofoobiamöllu taustal keelustas Venemaa president Vladimir Putin oma ukaasiga otselennuühenduse Gruusiaga ja soovitas reisikorraldajatel ja agentidel mitte müüa pakettreise sellesse riike. Selle tagajärjel on Vene turistide voog Gruusiasse järsult vähenenud ja kohalikul turismisektoril on jäänud saamata ligi 700 miljonit dollarit.

Kremlis arvatakse, et otselendude taastamine on võimalik alles pärast kahe riigi vaheliste suhete normaliseerumist. Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnul on selles küsimuses juba näha edenemise märke: näiteks toimus hiljaaegu New Yorgis ÜRO Peaassambleel pärast 2008. aastat esimene Venemaa ja Gruusia väliministri kohtumine.

Diplomaatilised suhted Venemaa ja Gruusia vahel katkestati Gruusia poole algatusel pärast seda, kui Moskva oli 26. augustil 2008 tunnustanud Abhaasia ja Lõuna-Osseetia iseseisvust.

Lugege lisaks: 

Putin keelas Vene lennufirmadel Gruusiasse lennata

Miks Vladimir Putin peatas lennuühenduse Gruusiaga — arvamus

Gruusia õppetund Eestile

Samal teemal

Roppused eetris: skandaal Gruusia telekanali ümber
Gruusia endine peaminister teatas, et Venemaa turg on ülimalt oluline
Senaator Morozov: Putinit solvata tähendab sama, mis solvata kogu Venemaa rahvast
Gruusia arvas end häbistatuks ja päästis valla tänavarahutused – süüdi on muidugi Venemaa
Oleks liiga suur au: Putin protestidest Thbilisis ja Gruusia televisioonis
Tagid:
turism, majandus, lennuühendus, Venemaa, Gruusia

Peamised teemad