03:49 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
99 0 0

Ungari võimud hakkasid Taga-Karpaatias ungarlaste pähe ukrainlastele välja antud passe tagasi võtma.

TALLINN, 6. oktoober — Sputnik. Sellised meetmed võeti kasutusele, kui selgus, et Ungari passid olid väljastatud mitte etnilistele ungarlastele, vaid ungari keelt mitteoskavatele võltsdokumente esitanud ukrainlastele.

"Nüüd käivad kohtuprotsessid. Selgus, et üle poole passidest väljastati neile, kes polegi etnilised ungarlased, kes ei oska ungari keelt ja elavad Kiievis või veel kusagil," ütles Moskal.

Endine Taga-Karpaatia kuberner selgitas, et Ungari kodakondsuse saamiseks peavad olema täidetud kaks tingimust – olema etniline ungarlane ja oskama hästi ungari keelt.

"Seda tuleb õppida lapsest peale. See on kõige raskem keel Euroopas," ütles Moskal. Tema sõnul võtab politsei nüüd ungari keelt mitteoskavalt inimeselt Ungari passi lihtsalt ära.

Skandaal Kiievi ja Budapesti vahel puhkes eelmise aasta septembris, kui sai teatavaks, et Taga-Karpaatia linnas Beregovos asuv Ungari konsulaat väljastab Ukraina kodanike passe ja palub sellest Ukraina ametivõime mitte teavitada. Skandaali tõttu saatsid Ukraina ja Ungari vastastikku riigist välja oma konsulid.

Lisaks Ungarile hakkasid viimastel aastatel aktiivselt ukrainlastele välja andma oma riikide passe ka Rumeenia ja Poola. Paljud Ukraina elanikud on huvitatud mõne Euroopa riigi kodakondsusest, kuna see võimaldab neil rahulikult elada ja töötada ükskõik millises Euroopa Liidu riigis.

Sputnik Eesti andmetel võttis Ukraina Ülemraada 2017. aasta septembris vastu haridusseaduse, mis sisaldab täielikku loobumist hariduse andmisest rahvusvähemuste keeltes aastaks 2020. Ungari protesteeris selle seaduse vastu ja süüdistas Ukrainat rahvusvahelise õiguse rikkumises. Ungari välisminister Péter Szijjártó ütles, et tema riik blokeerib selle seaduse tõttu kõik Ukraina rahvusvahelised algatused.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Mis saab sõprusest Ukrainaga: KaPo kardab "venekeelse tööjõu" sissevoolu
Ukraina haridustöötajad tulevad Eestist šnitti võtma
Ukraina keeleseadus rikub Minski kokkuleppeid, väitis Nebenzja
Ungari välisminister nimetas lääneriikide Venemaa kriitikuid silmakirjalikeks
Tagid:
haridusseadus, pass, kodakondsus, Ukraina, Ungari

Peamised teemad