04:31 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Välisuudised
lühendatud link
60 0 0

Saksamaa siseminister kutsus üles võtma tarvitusele kiireid meetmeid, et ära hoida uut rändekriisi, mis saab olema võrreldav mõni aasta tagasi Euroopat tabanud kriisiga.

TALLINN, 6. oktoober — Sputnik. Saksamaa siseminister Horst Seehofer hoiatas uue rändekriisi eest Euroopas, mis saab olema veel võimsam kui nelja aasta tagune. Ministri sõnul kui midagi ette ei võeta, on sellise sündmuste arengu oht vägagi reaalne.

"Kui me seda ei tee, ootab meid samasugune põgenike sissevool, nagu 2015. aastal, võimalik, et isegi võimsam kui neli aastat tagasi," lisas Horst Seehofer. Tema sõnul on vaja "teha kõik, et see ei korduks". Samal ajal märkis Seehofer, et tema juhitud ministeeriumil on "liidukantsleri (Angela Merkeli) täielik toetus".

Teadaolevalt saabus Saksamaale 2015. aastal umbes 850 tuhat põgenikku. Paljud neist sisenesid riiki ebaseaduslikult ja isikut tõendavate dokumentideta.

Muret uue rändekriisi ohu pärast on väljendatud ka Eestis. Veelgi enam, riigi ametivõimud kinnitavad, et ei soovi järgida varem allkirjastatud ÜRO rändelepet. Sellest teatas ÜRO Peaassamblee presidendile Tijani Muhammad-Bandale saadetud kirjas välisminister Urmas Reinsalu.

Ministri sõnul viitab see asjaolule, et ÜRO globaalne ränderaamistik ei tekita Eestile mingeid juriidilisi kohustusi.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Saksamaa alustab pagulaste tagasisaatmist EL riikidesse
Ukraina migrantide arv läidab Eesti rahvuslastes armastuse venelaste vastu
Reinsalu Helme keeldumisest minna migratsioonikohtumisele: Eestit pole sinna kutsutud
Saksamaal on alanud pagulaste-vastane vägivald
Tagid:
EL, piirivalve, rändekriis, siseminister, Saksamaa

Peamised teemad