16:58 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Välisuudised
lühendatud link
144 0 0

Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskovi rääkis, kuidas president Vladimir Putin oma sünnipäeva tähistab.

TALLINN, 7. oktoober — Sputnik. Venemaa president Vladimir Putin veedab oma sünnipäeva looduses sõprade ja sugulaste ringis, ütles riigipea pressiesindaja Dmitri Peskov RIA Novostile.

7. oktoobril on Vladimir Putini 67. sünnipäev. Päev varem külastas president Peskovi sõnul Siberi taigat, kus ta "nautis sügisest loodust". Riigipea on sünnipäeva enamasti tähistanud tööl, rahvusvahelistel tippkohtumistel või välisriikidesse toimunud ametlikel visiitidel. Mõnikord võtab Putin sel puhul puhkepäeva, et viibida looduses või lähedaste seltsis. Näiteks viis aastat tagasi lubas ta endale lühikese puhkuse ja sõitis Siberisse.

Kogu elu Kodumaa teenistuses

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et peaaegu kolmandiku oma elust on Vladimir Putin töötanud kõrgetel riiklikel ametikohtadel, selle aja jooksul on ta tõusnud NSV Liidu KGB töötajast rahvusvahelises poliitikas palju määrava riigi riigipeaks, kelle sõna maksab.

V. Putin.
© Sputnik / Михаил Климентьев

Vladimir Putin tuli suurde poliitikasse 1990. aastal FSB direktori ametikohalt, oli Venemaa peaministri esimene asetäitja, peaministri kohusetäitja ning peaminister.

2000. aastal sai temast Boriss Jeltsini järel Venemaa Föderatsiooni teine ​​president.

Ta töötas sellel ametikohal kaks järjestikusel ametiaega. 2008. aastal allkirjastas vastvalitud president Dmitri Medvedev dekreedi, millega nimetas Putini Venemaa peaministriks.

Kolmandat korda valiti Putin presidendiks 2012. aastal ja ta alustades oma tööd sellel ametikohal sotsiaalsete garantiide arendamise laiaulatusliku programmi allkirjastamisest. 2018. aasta märtsis valiti Vladimir Putin suure häälteenamusega taas Venemaa presidendiks.

Tähtsatel riiklikel ametikohtadel töötades vabastas Vladimir Putin riigi ülemaailmsest terroriohust, tõi Tšetšeenia tagasi Venemaa vennalike rahvaste perre, taasühendas Krimmi Venemaaga ja pani oma lääne partnerid austama Venemaa positsiooni tänapäeva maailmas.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Vladimir Putin laskus Soome lahe põhja
Lääs tunnistab tõsiasja, et "Venemaa on Venemaa"
Koivad, tiivad ja sabad: Putini loomasõbralikud argipäevad
Putin veedab sünnipäeva pere ja sõpradega
Tagid:
tähistamine, sünnipäev, Vladimir Putin, president, Venemaa

Peamised teemad