13:59 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
46 0 0

Minskis toimunud rahvusvahelisel konverentsil "Euroopa julgeolek: eemale kuristiku servalt" arutati rahvusvahelise julgeoleku küsimusi. Osales ka Venemaa Föderatsiooninõukogu liige Aleksei Puškov.

TALLINN, 9. oktoober — Sputnik. Teisipäeval Minskis toimunud rahvusvahelisel konverentsil "Euroopa julgeolek: eemale kuristiku servalt" (v.k. - "Европейская безопасность: отойти от края пропасти") ütles Venemaa senaator Aleksei Puškov, et Venemaa ja NATO peaksid kokku leppima "käitumisreeglites" Mustal merel ja Läänemerel, teatab RIA Novosti.

Ta rõhutas, et kui Ameerika poolega on õnnestunud sõlmida kokkuleppeid käitumise osas Süüria õhuruumis, siis pole ühtegi põhjust, mis takistaks käitumislepet sõlmida Läänemere ja Musta mere kohta.

"Me näeme, et täna töötatakse välja plaane NATO kohaloleku suurendamiseks Mustal merel ning Kaliningradi lähedal korraldatakse aktiivselt õppusi. See on üsna ohtlik olukord," ütles Puškov.

Ta märkis, et varem oli Venemaa ja NATO vahel nendes piirkondades käitumise osas "vaikiv teineteisemõistmine", kuid julgeolekuolukord maailmas on muutunud, sealhulgas seoses Ukraina kriisiga.

Lugege lisaks:

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

"Tehke proovi": Venemaa vastus Ilvese provokatiivsele avaldusele
Senaator Puškov kommenteeris Hispaania hävitaja intsidenti Otepääl
Moskva vastus Trumpile suhete parandamise asjus
"Ole sina siil või ole sina madu": Puškov naeris välja Eesti presidendi avalduse
Tagid:
julgeolek, Läänemeri, Must meri, reeglid, NATO, Venemaa

Peamised teemad