20:55 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
Provokatsioonid Mustal merel (60)
5410

Venemaa Teaduste Akadeemia julgeolekuküsimuste uuringute keskuse juhtivteadur, politoloog Konstantin Blohhin kommenteeris USA uut kava "Venemaa ohjeldamiseks" Mustal merel.

TALLINN, 9. oktoober — Sputnik. USA uues strateegias pole tegelikult midagi uut – Washington on juba pikka aega üritanud luua omamoodi "sanitaarkordonit" Venemaale vaenulikest riikidest Läänemerest Musta mereni, ütles ekspert intervjuus raadiole Sputnik

Seejuures teab USA, kellel on täna maailma võimsaim laevastik, väga hästi, et neil on Mustal merel raske Venemaaga võistelda.

Washington ei taha sellega leppida, mistõttu üritatakse Venemaad "harjutada" Ameerika laevade sisenemisega sealsesse akvatooriumi, nagu näiteks hävitaja "Donald Cook".

Tõsi, selle aluse meeskond vajas pärast Vene armeega "suhtlemist" (ja juhtumeid on juba mitu olnud) psühholoogilist abi, märkis politoloog.

"Ameeriklased üritavad igal võimalikul viisil suurendada Musta mere piirkonnas survet Venemaale ja seda mitte ainult oma jõudude abil. Nad tahavad suruda ka teisi mängijaid sarnase taktika ja strateegia juurde – kasutades tööriistana Bulgaariat, Rumeeniat, Ukrainat ja Gruusiat.

On arusaadav, et pikaajalise süsteemse vastasseisu tõttu läänega tuleb Venemaal eskalatsioonideks valmis olla," lõpetas Konstantin Blohhin.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, avaldas USA valitsuse analüüsikeskus RAND Corporation raporti, milles tutvustati Venemaale vastandumise plaani Musta mere regioonis.

Selle kava kohaselt oleks vaja Bulgaariasse ja Rumeeniasse paigutada laevatõrje raketisüsteeme ja õhutõrjekomplekse, samuti suurendada NATO õppuste intensiivsust ning toetust Gruusia ja Ukraina relvajõududele.

Venemaa juhtkond peab selliste algatuste rakendamist ohuks rahvuslikule julgeolekule ja reageerib adekvaatselt.

Lugege lisaks:

Teema:
Provokatsioonid Mustal merel (60)

Samal teemal

Provokatsioonid Mustal merel
Tagid:
julgeolek, Must meri, laevastik, Venemaa, USA

Peamised teemad