21:52 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Välisuudised
lühendatud link
21310

Kremlis anti ülevaade maailma riigipeadest ja valitsusjuhtidest, kes õnnitlesid Venemaa president Vladimir Putinit tema 67. sünnipäeva puhul ja kelle õnnitlused ei ole Kremlisse veel jõudnud.

TALLINN, 9. oktoober — Sputnik. Siiani pole Kreml näinud Vladimir Putini sünnipäevaõnnitlusi USA president Donald Trumpilt ja Ukraina president Volodõmõr Zelenskõilt, ütles Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov. Ta tunnistas, et sellised maailma liidrite sõnumid võivad viibida.

Esmaspäeval, 7. oktoobril tähistas Vladimir Putin 67. sünnipäeva. Dmitri Peskovi sõnul veetis selle päeva looduses ning suhtles sugulaste ja sõpradega.

Raadio Sputnik on teatanud, et Venemaa president tegi koos kaitseminister Sergei Šoiguga rännaku Tuvas Siberi taigas ja korjas seeni.

© Sputnik / Алексей Никольский
Vladimir Putin ja Sergei Šoigu taigas.
Riigipea võrgulehel oleva teabe kohaselt oli presidendil üle 10 telefonivestluse Aserbaidžaani presidendi Ilham Alijevi, Valgevene presidendi Aleksander Lukašenko, Türkmenistani presidendi Gurbanguli Berdimuhamedovi, Kasahstani presidendi Kasõm-Žomart Tokajevi, Kõrgõzstani presidendi Sooronbai Jeenbekovi, Usbekistani presidendi Šavkat Mirzijojevi, Tadžikistani presidendi Emomali Rahmoni ja Serbia presidendi Alexander Vuciciga.

Lisaks olid helistajate seas Kasahstani esimene president Nursultan Nazarbajev, Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu, Armeenia peamiister Nikol Pašinjan ning Rahvusvahelise Olümpiakomitee juht Thomas Bach.

Lugege lisaks:

Samal teemal

USA eksperdid avastasid "Putini transkontinentaalse impeeriumi"
Venemaa president Vladimir Putin tantsis Austria välisministri Karin Kneissliga
Vladimir Putin jättis hüvasti Jacques Chiraciga ja vestles Emmanuel Macroniga
Fox News: Venemaa varjab Putini asukohta, eksitab laevu ja moonutab GPS-signaali
Tagid:
riigipea, õnnitlus, sünnipäev, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad