07:15 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Välisuudised
lühendatud link
138 0 0

Ukraina relvajõud nurjasid vägede väljaviimise alguse, jätkates Petrovskoje ja Zolotoje rajoonides Donetski RV territooriumi (sealhulgas Donetski linna) tulistamist ja rikkudes sellega relvarahu enam kui paarkümmend korda.

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik. Möödunud ööpäeval tulistasid Ukraina relvajõud isehakanud Donetski rahvavabariigi (DRV) territooriumi pihta umbes 120 lasku. Tule alla sattusid ka Donetski eeslinnad. Relvarahu rikkumistest Ukraina relvajõudude poolt rääkis Relvarahu kontrolli ja koordineerimise ühiskeskuse DRV esinduse juht Ruslan Jakubov.

DRV esindaja sõnul tulistati Donetski äärelinnadeks olevaid Spartaki, Staromihhailovka ja Trudovskaja kaevandusasulat. Jakubov märkis, et Ukraina julgeolekujõud tulistasid erinevatest relvadest: 120 ja 82 mm miinipildujatest, tankisuurtükkidest, granaadiheitjatest, suurtükkidest ning soomukite ja soomustransportööride kuulipildujatest ning erinevatest käsitulirelvadest.

Lisaks Donetski äärelinnadele tulistasid Ukraina relvajõud Makejevka ja Jassinovataja ning mitmeid DRV lõunaosas asuvaid asulaid.

Ohus pole mitte ainult Minski lepped

Varem nurjas Ukraina pool Petrovskoje ja Zolotoe asulate lähedal eraldusjoonel asunud vaenupoolte relvaüksuste äratõmbamise protsessi alguse.

Sputnik Eesti teatel lasti 9. oktoobril keskpäeval Luganski rahvavabariigi (LRV) Zolotoje rajoonis taevasse valge signaalrakett, mis kinnitas valmisolekut alustada relvaüksuste väljaviimist. Ukraina pool ignoreeris signaali. Sama kordus Petrovskoje asula piirkonnas.

Seega sattusid ohtu kõik Minskis varem sõlmitud kokkulepped vägede eraldamise ja vaherahu kohta. Kiiev seadis oma tegevusega kahtluse alla ka Normandia Neliku riigijuhtide kohtumise korraldamise. Sellest, et tippkohtumine võib ära jääda, teatas hiljuti Venemaa välisministri asetäitja Andrei Rudenko.
Rudenko tunnistas ohtlikuks perspektiivi, et praegu eraldusjoonel paiknevate Ukraina regulaararmee üksuste positsioonidele võivad tulla rahvuslikult meelestatud pataljonide võitlejad.

"See oleks väga ebakonstruktiivne liin, mis tegelikult õõnestab positsiooni, millest Ukraina esindajad rääkisid ja mille allkirjastasid "Normandia formaadis" ja kontaktgrupis," rõhutas välisministri asetäitja.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Lavrov kutsus Zelenskõid üles kasutama võimalust lahendada Donbassi konflikt
Eksperdid läbirääkimistest Ukraina üle: "Jää hakkas liikuma!"
Kas Donbass Ida-Virumaal on võimalik - mida arvab Eesti suursaadik USA-s
Kreml: milles peitub "Normandia formaadi" edu saladus
Tagid:
Minski lepped, rikkumine, vaherahu, Ukraina relvajõud, Donbass, Ukraina

Peamised teemad