06:22 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Välisuudised
lühendatud link
Euroopa rändekriis (101)
6210

Türgi president Recep Tayyip Erdogan ähvardas Euroopa Liitu, et Türgi avab piirid Süüria põgenikele.

TALLINN, 11. oktoober — Sputnik. Erdogan tuletas Euroopa Liidule meelde, kui palju on Süüria põgenikke, kes ei saa koju naasta, ning heitis EL riikidele ette nende taunivat seisukohta Türgi operatsiooni "Rahu allikas" suhtes, edastas RIA Novosti.

"Meid ähvardavad terrorirünnakud ja meil on 3,5 miljonit Süüria põgenikku, kes ei saa kodumaale tagasi pöörduda. Ja nüüd need, kes pole YPG-d (Kurdistani rahva omakaitse) kunagi näinud, ütlevad meile: astuge kõrvale!

Türgi liider ei jätnud mainimata ka Saudi Araabiat ja Egiptust, kes mõistsid Süürias alanud Türgi sõjalise operatsiooni hukka.

"Saudi Araabia vaadaku peeglisse. Kes viis Jeemeni niikaugele? Kõigepealt kandku selle eest vastutust. Teil ei ole meile midagi öelda. Egiptus aga olgu üldse vait, seal on (võimul) mees, kes tappis demokraatia oma riigis," lisas Erdogan.

Päev varem teatas Türgi president Recep Tayyip Erdogan sõjalise operatsiooni "Rahu allikas" alustamisest Süürias. Türgi riigipea sõnul on operatsioon suunatud Kurdistani Töölispartei ja terrorirühmituse Islamiriik* vastu.

Operatsiooni alustas Türgi õhuvägi õhulöökidega Haseki provintsis asuvale Ras al-Aini linnale, misjärel rünnati piiriäärset Tell Abyadi. Vastuseks tulistasid Süüria kurdid mitmeid piiriäärseid Türgi linnu. Türgi kaitseministeeriumi viimastel andmetel rünnati 181 kurdide sõjalist objekti.

Süüria pool teatas kaheksa tsiviilisiku hukkumisest ja 20 vigastatust. Raadio Sputnik teatas varem, et Trump heitis kurdidele ette, et nad ei aidanud USA-d Teises maailmasõjas.

* Venemaal keelatud terroristlik organisatsioon

Lugege lisaks:

Teema:
Euroopa rändekriis (101)

Samal teemal

Euroopa rändekriis
Ekspert: Vene õhutõrjekompleksid S-400 tagavad Türgi suveräänsuse
"Ühist keelt ei leitud". USA loobus toetamast Türgi operatsiooni Süürias
Kuidas reageerib Venemaa Türgi sissetungile Süüriasse
Euroopa Liit ja Türgi jätkavad dialoogi väga rasketes tingimustes
Tagid:
sõjaoperatsioon, EL, Recep Tayyip Erdogan, Türgi, Põhja-Süüria

Peamised teemad