00:55 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
48 0 0

Kasahstani president Kasõm-Žomart Tokajev tuli välja algatusega kehtestada kogu Sõltumatute Riikide Ühenduse (SRÜ) ruumis "Schengenit" meenutav ühtne viisarežiim.

TALLINN, 12. oktoober — Sputnik. Omamoodi "ühenduse viisa" soovitas kõigi Sõltumatute Riikide Ühenduse (SRÜ) territooriumil kehtestada Kasahstani liider Kasõm-Žomart Tokajev.

"Ühenduse viisa" suurendab turistide voogu SRÜsse

Oma idee pakkus Kasahstani president välja SRÜ liikmesriikide riigipeade istungil, mis toimub Türkmenistani pealinnas Aşgabatis. Tokajev juhtis tähelepanu ühendusse kuuluvate riikide suurele koostööpotentsiaalile turismi alal.

Касым-Жомарт Токаев
© Sputnik / Владислав Воднев
Kasõm-Žomart Tokajev

Tema arvates on igas SRÜ riigis ainulaadseid puhkevõimalusi, loodus- ja maastikuobjekte ning ajaloomälestisi, mis võivad väärikalt täiendada maailma kõige atraktiivsemate turismisihtkohtade nimekirja. Kuid Tokajevi arvates takistavad praegu SRÜ siseturismi arengut olulised erinevused riikide viisa- ja migratsioonipoliitikas.

Ta on kindel, et selline abinõu võimaldaks kordades suurendada turistide voogu SRÜ riikides. "Mõistagi peavad meie eksperdid selle küsimuse kallal tõsiselt tööd tegema," täpsustas Kasõm-Žomart Tokajev.

Vabatahtliku otsingurühma esindajad
© Sputnik / Константин Чалабов

Aşgabati nõupidamine määrab SRÜ arengusuuna

SRÜ riigipeade kohtumine, millel osaleb ka Venemaa president Vladimir Putin, algas reedel, 11. oktoobril, Türkmenistani pealinnas Aşgabatis.

Lisaks Putinile ja võõrustajariigi liidrile Gurbanguly Berdimuhammedowile kuuluvad nõukogu koosseisu Aserbaidžaani president İlham Əliyev, Armeenia peaminister Nikol Phašinjan, Valgevene liider Aljaksandr Lukašenka, Kõrgõzstani riigipea Sooronbaj Žeenbekov, Kasahstani juht Kasõm-Žomart Tokajev, Moldova president Igor Dodon, samuti Tadžikistani ja Usbekistani liidrid Emomali Rahmon ja Shavkat Mirziyoyev.

Kokku tulnud riigijuhid arutavad aktuaalseid küsimusi riikide koostööst SRÜ raames ja esitavad oma visiooni tulevastest ülesannetest. On oodata, et alates 1. jaanuarist saab SRÜ eesistujaks Usbekistan, kaasistujateks aga Türkmenistan ja Valgevene. SRÜ riigipeade järgmine istung toimub 16. oktoobril Taškendis.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Macron: Balti riikide kuulumine Schengeni tsooni on viga, mis tuleb parandada
Jõustusid Schengeni infosüsteemi uued regulatsioonid
NATO kustutas Venemaa tulevikust: mida see SRÜ jaoks tähendab
Euroopa Liidu "raskekaallased" seavad Schengeni tuleviku kahtluse alla
Tagid:
viisa, Schengen, Kasahstan, Turkmenistan, SRÜ

Peamised teemad